Keď klasika ožije: Kabriolet z 50. rokov dostal elektromotor aj rýchle nabíjanie

Nadšenci do elektrického pohonu oživili zabudnutý kúsok so značkou Ford.

Nadšenci do elektrického pohonu oživili zabudnutý kúsok so značkou Ford. A to tak, že vymenili prítomný spaľovací motor za alternatívu na elektrickú energiu. Karoséria si teda zachovala tradičný dizajn, no v jej útrobách pribudol moderný kus technológie.

Ktorému, samozrejme, asistuje aj nová batéria s váhou až 400 kilogramov alebo kapacitou 50 kWh. Vďaka jej prítomnosti vie ikonický Ford Fairlane z roku 1957 prejsť na jedno nabitie niečo okolo 120 kilometrov. Nezabudli dokonca ani na rýchle nabíjanie, píše Electrek. Celý proces vraj potrvá niečo okolo jednej hodiny.

Nejde teda o vozidlo na denno-denné používanie, ale na víkendovú zábavu. Krátke výlety by tento oživený kúsok mal zvládať bez jediného problému.

Pod kapotou je umiestnený 170 kW motor (530 Nm) od nemeckej špičky z priemyslu, spoločnosti Siemens, ktorý navrhli tak, aby poháňal elektrické autobusy. Aby ho však spolu s ďalšími čerstvo pridanými súčiastkami dokázali rozbehnúť, museli najskôr vytvoriť nevyhnutný softvér či vlastný ovládač.

TIP REDAKCIE
Lenovo tablet ohromuje cenou: Má veľký displej, MEGA batériu a super výkon!

Oživený kabriolet premenovali na Evie a v súčasnosti na ňom jazdia po Novom Zélande, kde sa tak snažia propagovať čoraz populárnejší elektrický pohon.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať