Ak ste dlhodobo používali akýkoľvek smartfón, no neskôr prešli na iPhone X, isto ste si na prvý pohľad všimli, že 2 veci chýbajú – domovské tlačidlo a jack na slúchadlá. Apple sa totiž rozhodol svoju novú „hračku za tisícku“ vyrobiť celkom iným štýlom, ktorý žiaľ spomínané dve veci nezahrňuje.

Keď to ale teda nespravil Apple, tak to za neho spravili ľudia. Za necelých 26 dolárov (20 eur), si môžete kúpiť adaptér, ktorý jednoducho zapojíte do vášho iPhone X a môžete si užívať funkcie, na aké ste boli doteraz zvyknutí.

Apple o odstránení domovského tlačidla hovoril ešte pred oficiálnym oznámením, kedy bolo najnovšie zariadenie známe ako iPhone 8. To, čo ste kedysi dokázali spraviť pomocou stlačenia jedného tlačidla, musíte teraz robiť cez sériu ťahov po vašej obrazovke. Avšak spomínaná pomôcka dáva zbytočným ťahom definitívne zbohom, teda ak ste si ju ochotní kúpiť a používať.

Testované na CES 2018

Prvý krát sa toto „domovské tlačidlo“ objavilo na veľtrhu CES 2018, kde bolo testované portálom 9to5Mac. Počas testovania bola na adaptéri zaznamenaná aj prítomnosť jacku na slúchadlá, ktorý je taktiež veľmi užitočný, keďže aj ten originálnemu iPhone X chýba.

Ponúka ho zatiaľ len eBay v Šen-čene

Adaptér možno dve funkcie pridal, no žiaľ nepodporuje snímanie odtlačkov prstov. Aj tak však ide o veľmi užitočný vynález, ktorý si mnoho vlastníkov iPhone X zamiluje. Zariadenie sa dá momentálne kúpiť prostredníctvom čínskej pobočky internetovej aukčnej siene, eBay.