FOTO: KnowTechie

Obľúbená sociálna sieť so zameraním na fotografie či videá testuje mnohými žiadanú novinku. Nejde však o nič, čo tu ešte nebolo, pretože sa tu bavíme o chronologickom usporiadaní príspevkov, ktoré by tak malo zažiť slávny comeback.

Chronologická časová os bola k dispozícii od príchodu Instagramu, no postupom času ju, podobne ako v prípade Facebooku, nahradilo usporiadanie príspevkov podľa ich dôležitosti pre daného používateľa.

To znamená, že keď ráno otvorí aplikáciu, ako prvý príspevok neuvidí ten najčerstvejší, ale ten, aký by ho mohol podľa sofistikovaného algoritmu sociálnej siete zaujímať zo všetkých najviac. Všetko záleží už iba od toho, akú interakciu vyvíja s jednotlivými profilmi.

Veci sa ale zrejme už čoskoro zmenia, pretože ako hlásia podaktorí používatelia, Instagram v týchto dňoch testuje staré známe chronologické usporiadanie. Či však nahradí súčasný systém usporiadania alebo si ho budeme môcť v nastaveniach kedykoľvek manuálne aktivovať či deaktivovať, je momentálne jednou veľkou záhadou. K podobnému kroku navyše pristúpil aj Twitter.

Ak by testovanie bolo predsa len úspešné, o čom niet pochýb, niekedy počas nadchádzajúcich týždňov môže prísť nová aktualizácia aplikácie.