DROP TEST Galaxy S9 vs. iPhone X: Ktorý hi-end smartfón znesie viac pádov?

Dva prémiovo prevedené a luxusno vybavené mobilné telefóny si to rozdali v profesionálnom drop teste.

Dva prémiovo prevedené a luxusne vybavené mobilné telefóny si to rozdali v profesionálnom drop teste. Ešte čerstvý Samsung Galaxy S9 aj minuloročný iPhone X pozostáva z dvoch ochranných skiel, no čo sa týka rámika, každý ho má z iného materiálu.

Preto je možné vidieť na poškodenej konštrukcii niekoľko drobných rozdielov. iOS smartfón ponúka nehrdzavejúcu oceľ, ktorá podľa všetkého znáša pády na tvrdú zem lepšie ako tradičný letecký hliník, ktorým je vybavená alternatíva s operačným systémom Android.

Ak však príde reč na výdrž skla, iPhone X je na tom trošku horšie, pretože popraskal už po prvom páde. Na Galaxy S9 sa zase tentokrát neobjavili žiadne dobre badateľné fyzické poškodenia, čo mu dáva v porovnaní s jeho úhlavným konkurentom jednu nemalú výhodu. Výmena tejto konštrukčnej časti totiž nepatrí zrovna medzi tie najlacnejšie služby.

TIP REDAKCIE
Ďalší veľký úspech NASA: Vedcom sa podarilo vypestovať rastliny z mesačného prachu!

Častejšia výmena

Majitelia desiatky ju teda budú musieť vymieňať trošku častejšie. V opačnom prípade môžu mať celkom slušné problémy so sprístupnením ich iPhonu X na používanie.

Kúsok z Kalifornie nedisponuje snímačom odtlačkov a ani žiadnym hardvérovým tlačidlom, ktoré by im vedelo pomôcť odblokovať futuristický iOS smartfón po rozbití predného kusu skla. Ak je poškodenie značné, prestane fungovať rozpoznávanie tváre, pričom to isté platí i o gestách, čiže o takzvanom swipnutí (potiahnutí) prstu smerom hore. Potom už nie je inej možnosti, ako navštíviť najbližší servis.