Renomovaný výrobca herných konzol a hier má za sebou bez akýchkoľvek pochýb úspešný štvrťrok. Podľa zverejnených čísiel sa mu počas októbra, novembra a decembra podaril dosiahnuť ozrutný nárast profitu, v čom má prsty predovšetkým úspech najčerstvejšieho hardvéru a kompatibilného softvéru. 

Tým, samozrejme, nie je nič iné ako unikátna konzola Switch a jej tituly, o ktorú je podľa dostupných informácií celkom slušný dopyt. Za uplynulé tri mesiace sa totiž podarilo predať cez 7 miliónov kusov, pričom očakávajú, že počas prvého štvrťroku 2018 posunú medzi spotrebiteľov až 15 miliónov konzol.

Nintendo si pochvaľuje najmä Vianoce, kedy ľudia po produktoch z portfólia giganta doslova šaleli. Aj vďaka tomu si pripísal na konto až 261-percentný medziročný nárast kvartálneho operačného profitu a kvartálne tržby v hodnote 4,4 miliardy amerických dolárov, čiže asi 3,5 miliárd eur.

Počas deviatich mesiacov končiacich 31. decembra 2017 sa hardvér Nintendo Switch predával veľmi dobre po príchode do obchodov a objem predaja sa podstatne zvýšil aj počas vianočných sviatkov. Čo sa týka softvéru pre Nintendo Switch, titul Super Mario Odyssey bol sprístupnený v októbri a od toho momentu sa z neho stal veľký hit s celosvetovým predajom dosahujúcim viac ako 9 miliónov kusov. Titul Mario Kart 8 Deluxe, ktorý bol sprístupnený v apríli, predal cez 7 miliónov kusov a Splatoon 2, ktorý je k dispozícii od júla, predal 4,9 milióna kusov,“ prezradilo Nintendo v tlačovej správe a zároveň dodalo, že „predaj hardvéru v tomto období dosiahol 12,1 milióna kusov a objem predaja softvéru predstavoval 47,1 milióna kusov.