Google dnes spravil veľkú zmenu vo vyhľadávaní. Nahneval tak tisíce ľudí

Google začiatkom mesiaca oznámil, že sa spolu so službou Getty Images púšťa do spolupráce. Čo to je, Getty Images, pýtaš sa?

Google začiatkom mesiaca oznámil, že sa spolu so službou Getty Images púšťa do spolupráce. Čo to je, Getty Images, pýtaš sa? Je to služba, ktorá médiám, resp. tvorcom obsahu umožňuje kúpiť si profesionálne fotky a obrázky pre využitie v printe alebo na webe.

V Getty Images však videli problém v Google a ich vyhľadávači. Príliš často sa tam totiž objavovali ich obrázky v plnom rozlíšení. Ich plánom bolo potiahnuť Google na súd a vyšťaviť ich z niekoľkých miliónov dolárov. To sa ale nestalo. Namiesto toho obe spoločnosti začali spolupracovať. Jednou z podmienok Getty Images však bola zmena toho, akú funkcionalitu Google pri vyhľadávaní obrázkov ponúka.

Chýba jedno tlačidlo

Ak sa dnes pokúsiš vyhľadať na Googli obrázok, chýbať ti tam bude jedno tlačidlo, ktorým je zobraziť obrázok. To do včerajška fungovalo tak, že ti bez nutnosti navštíviť webstránku zdroja, umožnilo obrázok stiahnuť priamo do zariadenia. Z ľudí sa podľa Getty Images nechcene stávali piráti.

TIP REDAKCIE
Qualcomm a Vodafone demonštrovali iSIM: Karta sa stane súčasťou procesoru

Oddnes už takúto možnosť nemáš. Na výber máš len zamieriť na web, kde sa obrázok nachádza čím podporíš tvorcov obsahu. Alternatívne však môžeš na obrázok kliknúť pravým tlačidlom a kliknúť na „Kopírovať adresu obrázku“.

Mnohí so zmenou nesúhlasia, tvrdia, že Google po novom už nie je tak intuitívny, ako kedysi. Ide však pravdepodobne o ľudí, ktorí si radi „požičiavajú“ obrázky niekoho iného. Drvivú väčšinu z nás by to nemalo nijako obmedzovať.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať