Google posúva level: Umelá inteligencia prezradí riziko infarktu, stačí jej vaše oko

Internetový gigant a jedna z viacerých spoločností, ktoré patria pod jeho obrovské krídla, stoja za niečím, čo bude v neďalekej budúcnosti zachraňovať životy.

Internetový gigant a jedna z viacerých spoločností, ktoré patria pod jeho obrovské krídla, stoja za niečím, čo bude v neďalekej budúcnosti zachraňovať životy. Špeciálny AI algoritmus dokáže vďaka nazbieraným dátam určiť riziko vzniku srdcových chorôb. 

Čaro tu však tkvie v tom, ako sú tieto dáta zbierané, a nie v tom, čo táto umelá inteligencia Googlu dokáže.

Odborníci zo spoločnosti Verily prišli na spôsob, v rámci ktorého stačí iba vykonať jednoduché skenovanie oka pacienta. Vďaka tomu sa následne dostanú k potrebným informáciám o jeho aktuálnom zdravotnom stave, prostredníctvom čoho vie sofistikované strojové učenie identifikovať pravdepodobnosť napríklad takého infarktu.

A to s tak vysokou presnosťou, s akou dnes pracujú zaužívané lekárske metódy, informuje The Verge. Táto je ale citeľne rýchlejšia, pretože už nie sú vyžadované vzorky krvi, čo ušetrí celkom slušnú kôpku času. Na ostrú prevádzku si však ešte nejakú chvíľu počkáme. S náročným vývojom totiž zatiaľ neskončili.

TIP REDAKCIE
YouTube testuje novú funkciu: Algoritmus za vás vyberie 20 videí a stiahne ich pre offline pozerenie
Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať