Veterné turbíny

Európa kráča s dobou: Výroba elektriny z obnoviteľných zdrojov predbehla uhlie!

Starý kontinent začína pomaličky, ale isto obracať kabát.

Starý kontinent začína pomaličky, ale isto obracať kabát. Spaľovanie fosílnych palív tu totiž nahrádza využívanie tých zdrojov elektrickej energie, ktoré nie sú vyčerpateľné. A nedávno zverejnené čísla nám to iba opäť potvrdili.

Ako informuje renomovaný web NewScientist, generovanie šťavy za pomoci veterných turbín, solárnych panelov a spaľovania biomasy počas uplynulého roka 2017 po prvýkrát predbehlo spaľovanie uhlia. Tým je, samozrejme, myslené množstvo, pretože zelenú energiu reprezentuje až 679 TWh (12-percentný medziročný nárast), čo je v porovnaní s tou druhou presne o 10 TWh viac.

Pred pár rokmi bol ale objem energie zo spaľovania uhlia až dvojnásobne väčší.

Množstvo elektrickej energie vyrobenej z obnoviteľných zdrojov v Európe po prvýkrát prekonalo dodávky z uhoľných zdrojov.

Francúzsko, teda konkrétne jej súčasný prezident Emmanuel Macron počas nedávno organizovaného Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose vyhlásil, že krajina, ktorú vedie, vypne do roku 2021 všetky jej uholné elektrárne. Pred kamerami svetových médií tak iba potvrdil, že hodlajú stáť na čele novej, zelenej Európy.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať