VIDEO: Takto Tesla Model X vytiahla zapadnutý kamión zo snehu!

Zimné počasie so sebou prináša aj náročnejšie podmienky pri šoférovaní. Svoje o tom aktuálne vedia šoféri v severnej časti USA, kde už niekoľko dní výdatne sneží.

Zimné počasie so sebou prináša aj náročnejšie podmienky pri šoférovaní. Svoje o tom aktuálne vedia šoféri v severnej časti USA, kde už niekoľko dní výdatne sneží. Zradné počasie môže nachytať aj šikovných šoférov kamiónov, o čom sa presvedčil jeden z nich. Našťastie, nablízku bola Tesla Model X, ktorá mu pomohla.

Čo spravíte, ak po ceste narazíte na zapadnutý kamión? Pomôžete mu predsa! To si pomysel Ben Spreen šoférujúci svoju Tesla Model X. Jeho kamarát Kyle Conner vytiahol telefón a snahu Model X vytiahnuť zapadnutý kamión začal nahrávať.

Ťahanie niekoľkotonového kamiónu je výrazne nad 2 267 kg limitom, ktorý Tesla uvádza pri ťahaní vlečky či karavanu, no Ben sa o to aj tak pokúsil. Pomohol mu samozrejme aj sneh, ktorý auto tak nezaťažil.

Vo videu to síce nie je, Conner však potvrdil, že Model X sa s kamiónom vyšplhala až na bezpečné miesto, odkiaľ sa už vedel rozbehnúť aj sám kamión.

TIP REDAKCIE
Garmin Epix 2 môžu stáť 1000 eur, Fenix ​​7 ponúknu ešte dlhšiu výdrž

Jedno je však jasné, preťažovať autá nie je dobrý nápad. V tomto prípade by sme neboli prekvapení, ak by podobné kúsky porušili záručné podmienky.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať