Už zase? Tesla Model S nabúral do hasičského auta, šofér viní autopilota

Počet dopravných nehôd, ktorých súčasťou je aj elektromobil z dielne modernej americkej automobilky, opäť porástol.

Počet dopravných nehôd, ktorých súčasťou je aj elektromobil z dielne modernej americkej automobilky, opäť porástol. Zatiaľ však nie je jasné, či za tou najnovšou stojí živý šofér alebo inteligentný počítač, čiže autopilot, ktorý mal byť aktivovaný.

Niečo také nám prezradí až výsledok momentálne prebiehajúceho vyšetrovania. Incident, počas ktorého nabúral Model S od Tesly priamo do auta hasičov, nastal priamo na diaľnici v americkej Kalifornii, píše web The Verge, pričom ten sa odvoláva na informácie od Bloomberg.

Samotná interakcia medzi dvomi vozidlami nastala pri rýchlosti cez 100 kilometrov za hodinu, čo rozhodne ani zďaleka nie je málo. Nikomu sa ale našťastie aj napriek tejto skutočnosti nič nestalo.

Len pri plnej pozornosti

Spoločnosť Tesla sa, samozrejme, obracia na to, že ak chce niekto používať polo-autonómneho pilota v jej elektromobiloch, musí tak či tak venovať riadeniu všetku pozornosť, akoby šoféroval on sám, hoci nemá na volante ruky. Zatiaľ totiž nie je k dispozícii maximálna, teda 5. úroveň, pri ktorej si môžeme bez obáv aj pospať, pretože tak pokročilý počítač zvládne šoférovať úplne sám.

TIP REDAKCIE
Nová Xperia sa blíži, Sony sľubuje špičkový fotoaparát
Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať