Samsung Galaxy S9 (FOTO Evan Blass / twitter.com)

Ak mal niekto obavy, že ho posledné úniky viac klamali ako informovali, v tomto prípade si môže byť istý, že to bude presne naopak. Ten najčerstvejší má na svedomí pomerne známe meno z mobilného priemyslu, ktoré veľmi dobre vie, čo robí.

Preto možno povedať, že sa práve pozeráme na ďalšiu vlajkovú loď juhokórejského giganta. Presne tak, Evan Blass zverejnil nielen dva seriózne vyzerajúce rendery (vyššie), kde by mal byť ako ten bežný, tak aj ten väčší a zároveň lepšie vybavený model Galaxy S9+.

Ostrieľaný leaker @evleaks nám prostredníctvom svojho článku na webe VentureBeat ale čo-to porozprával aj o technickej špecifikácii (5,8 a 6,2″ + Exynos 9810 + 4 a 6 GB RAM), pričom nezabudol spomenúť, že tohtoročným lákadlom nebudú vizuálne zmeny alebo konštrukčné vylepšenia, ale samotné útroby, kde by sa mal objaviť pokročilý hi-tech hardvér.

Samotnú čerešničku na torte vraj predstavuje fotoaparát s už viac krát spomínanou variabilnou clonou, čo je v podstate manuálne prepínanie medzi rekordne nízkym clonovým číslom f/1,5 a podstatne väčším f/2,4. Samozrejme, počítať môžeme aj so špekulovaným super slow-mo režimom (480 fps, HD), ktorý aktivuje sám smartfón, keď pred zapnutou kamerou zaznamená prudký pohyb.

Nadchádzajúca vlajková loď Galaxy S9 bude predstavená už o pár týždňov, konkrétne 25. februára, čiže jeden deň pred oficiálnym otvorením brány podujatia MWC 2018. Predaj podľa dostupných informácií odštartuje o viac ako dva týždne neskôr, konkrétnejšie od 16. marca.