Mercedes-Benz

Mercedes je pripravený: Gigant oznámil, že už onedlho začne konkurovať Tesle!

Krok, ktorý bol od nemeckej ťažkej váhy z automobilového priemyslu skôr či neskôr očakávaný, nastal začiatkom roka 2018.

Krok, ktorý bol od nemeckej ťažkej váhy z automobilového priemyslu skôr či neskôr očakávaný, nastal začiatkom roka 2018. Daimler oznámil megalomanské plány s výstavbou infraštruktúry ako na výrobu kúskov s elektromotormi, tak aj ich akumulátorov.

Ako informuje web Electrek, niečo podobné sme mohli počuť ešte v minulosti, no tentokrát máme k dispozícii podstatne viac detailov. V podstate by sa dalo povedať, že gigant Mercedes v týchto dňoch verejne oznámil pomalý, ale istý prechod do segmentu s elektromobilmi. Ešte predtým však dôkladne zabezpečil, aby bolo všetko dokonale pripravené.

Keďže batérie predstavujú srdcia našich elektrických vozidiel, kladieme veľký dôraz na ich budovanie v našich vlastných továrňach. S našou celosvetovou sieťou batérií sme vo vynikajúcej pozícii: Keďže sme blízko k našim fabrikám na vozidlá, dokážeme tak zabezpečiť optimálne zásobovanie výroby. V prípade krátkodobo vysokého dopytu v inej časti sveta sú naše továrne na výrobu batérií tiež veľmi dobre pripravené exportovať. Elektrická iniciatíva spoločnosti Mercedes-Benz je na správnej ceste. Naša celosvetová produkčná sieť je pripravená na e-mobilitu. Elektrifikujeme budúcnosť,” prezradil Markus Schäfer, jeden z členov vrcholového manažmentu, ktorý má na starosti plánovanie výroby.

TIP REDAKCIE
Huawei P50 Pro a P50 Pocket prichádzajú do Európy, objavili sa aj v susednom Česku

6 fabrík na 3 kontinentoch

Aby však Mercedes mohol svoje ambície aj zrealizovať, potrebuje na to dostatočné výrobné kapacity, bez ktorých v opačnom prípade nedokáže držať krok s neustále rastúcim dopytom. Prvý elektromobil, konkrétne SUV s názvom EQC, vyjde z montážnej linky niekedy v roku 2019, čiže v dobe, kedy sa z elektrického pohonu stane priama súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu.

Preto hodlajú časom uviesť do prevádzky až šesť fabrík, a to rovno na troch kontinentoch, pričom pracujú aj na globálnej sieti strategicky rozmiestnených fabrík, kde pre zmenu hodlajú vyrábať batérie. Viac vám už ale povie mapa nižšie.

Mapa fabrík Mercedesu
Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať