Acer opäť ukázal, kto je tu šéf: Jeho novinka Swift 7 je najtenší laptop na svete!

Ázijský výrobca spotrebnej elektroniky odpálil tohtoročnú šou CES vo veľkom štýle.

Ázijský výrobca spotrebnej elektroniky odpálil tohtoročnú šou CES vo veľkom štýle. Podobne ako minulý ročník, aj tento sme sa dočkali toho najtenšieho prenosného počítača, aký na tejto planéte momentálne existuje. 

Vynovený Swift 7 bol obohatený ako o výkonnejší hardvér, tak aj o mierne tenšiu konštrukciu, ktorá ho opäť dostala do siene slávy. S hrúbkou iba 8,98 milimetra totiž nemá žiadneho rovnocenného súpera.

V útrobách tiká siedma generácia hi-tech procesoru Intel i7, ktorému asistuje 8 GB operačná pamäť RAM. Na ukladanie dát zase slúži 256 GB SSD disk a plná batéria vydrží zhruba 10 hodín, pričom uhlopriečka tentokrát dosahuje rovných 14 palcov, čo je mierne viac ako minuloročných 13,3″. A ako píše The Verge, čo sa týka rozlíšenia dotykového zobrazovacieho panelu s Gorilla sklom, Full HD zostalo bez akejkoľvek zmeny.

TIP REDAKCIE
Aplikácia pre veriacich? Startup Dio vám umožní vyspovedať sa cez telefón či četovať s farárom

4G na palube

Súčasťou hardvérovej výbavy Acer Swift 7 je ale aj slot, kam možno vložiť SIM kartu mobilného operátora, aby sme tak boli online i na miestach, kde nie je k dispozícii žiadna Wi-Fi. Či to ale stojí za tak vysokú cenu, je otázne, pretože cenovka vo výške takmer 1 700 dolárov zrejme odradí mnoho potenciálnych záujemcov.