Huawei Mate 10 Pro trhá konkurenciu: V teste rýchlosti rozdrvil Note8 aj iPhone X

Tlieskame.

11

Kontroverzné porovnávanie v rýchlosti spúšťania mobilných aplikácií pokračuje. Tentokrát si zmerali sily až tri najlepšie smartfóny na trhu – jeden je od Applu, druhý od Samsungu a tretí pre zmenu od čínskeho giganta Huawei.

Ako to teda celé dopadlo? Výsledok s najväčšou pravdepodobnosťou mnohých prekvapí, pretože ho nevyhral ani jeden z dvoch favoritov. Prvé miesto totiž patrí hi-tech kúsku s názvom Mate 10 Pro, ktorý vďaka jeho podanému výkonu môže iným výrobcom slúžiť ako doslova ukážkový príklad.

Za testom rýchlosti stojí populárny YouTube kanál PhoneBuff, ktorý túto divokú akciu zvečnil na viac ako 4 minútovom videu. Ako je teda možné vidieť trošku vyššie, druhé miesto obsadil Android smartfón Note8 z dielne juhokórejského Samsungu a „revolučný“ iPhone X až to tretie, čiže posledné. Možno teda povedať, že časy, kedy podobné porovnávania vo výkone vyhrávalo kalifornské jabĺčko, sú už dávno za nami.

Test už tradične zahŕňal dve kolá – v prvom boli aplikácie spustené po prvýkrát, v tom druhom ich načítavalo z operačnej pamäte RAM, takže trvalo citeľne kratšie.