coincheck kradez

Hackeri si privyrobili: Zo zmenárne Coincheck ukradli 400 miliónov dolárov

Jedna z najväčších japonských zmenární kryptomeny Coincheck nedávno oznámila, že počas prelomenia ochrany stratila takmer 400 miliónov USD. Coincheck naďalej tvrdí, že má obmedzené množstvo vkladov a výberov kryptomeny nazývanej NEM.

Jedna z najväčších japonských zmenární kryptomien, Coincheck, nedávno oznámila, že počas prelomenia ochrany stratila takmer 400 miliónov USD. Coincheck naďalej tvrdí, že má obmedzené množstvo vkladov a výberov kryptomeny nazývanej NEM.

Portál Bloomberg informoval, že 500 miliónov tokenov NEM bolo odoslaných zo spoločnosti llicitly, no stále sa nevie ako.

NEM je kryptomena ako Bitcoin, Ethereum alebo Litecoin. Momentálne je to ôsma najsilnejšia kryptomena.

NEM
FOTO: The Merkle

Coincheck uvažuje nad odškodným

Spoločnosť odstavila väčšinu transakcií a naďalej hľadá, kam sa digitálna mena podela. Prostredníctvom tweetu zmenáreň oznámila, že zvažuje poškodeným osobám vyplatiť odškodné.

Hack je približne podobného rozsahu, ako Mt Gox krádež z roku 2014. V tom prípade však išlo o 400 miliónov USD v Bitcoinoch.

Zatiaľ teda nikto nevie, kam sa 400 miliónov USD len tak podelo. Prípad je momentálne v procese riešenia a zatiaľ sú dostupné len špekulácie. Uvidíme, či sa to Coinchecku podarí zistiť alebo sa s peniazmi nadobro rozlúči.

Total
1
Zdieľaní