Nie USA, ale Európa: Holandsko má TOP podmienky pre samojazdiace autá

Výsledky auditu zameraného na autonómne dopravné prostriedky v tom majú jasno.

Výsledky auditu zameraného na autonómne dopravné prostriedky v tom majú jasno. Ak chce niektorý výrobca predstaviť a začať predávať podobne pokročilé výdobytky modernej doby na štyroch kolesách, tak by rozhodne nemal prehliadnuť holandský trh. 

Podľa audítorskej spoločnosti KPMG a jej ešte čerstvej práce tam totiž existujú najlepšie podmienky pre takzvané samojazdiace autá, čiže autá, ktoré riadi inteligentný počítač, nie živý človek. Čo teda brali do hodnotenia a ako na tom stoja iné, technologicky pokročilé krajiny vrátane Spojených štátov amerických?

Ako je vidieť na zverejnenom rebríčku, prvé miesto obsadilo Holandsko, druhé ázijský Singapur a až tretie USA, čo sa dá považovať za celkom veľké prekvapenie.

Štyri hodnotené oblasti

V audite boli zahnuté štyri dôležité oblasti, web Teslarati spomína politiku a legislatívu, technológie a inovácie, infraštruktúru, teda cesty, a tiež akceptáciu spotrebiteľov, inými slovami aj názor širokej verejnosti. Na výsledok malo teda vplyv viacero rôznych faktorov.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!

Holandsku sa podarilo nadobudnúť niečo cez 27 bodov, čo ho dostalo až na samotný vrchol rebríčka. V jednotlivých hodnoteniach ale obstálo zakaždým rozdielne. V prvej oblasti má na konte prvenstvo, v druhej je na druhom mieste, v tretej pre zmenu na tretom a v poslednej štvrtej až na štvrtom.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať