samojazdiace auto

Nie USA, ale Európa: Holandsko má TOP podmienky pre samojazdiace autá

Výsledky auditu zameraného na autonómne dopravné prostriedky v tom majú jasno.

Výsledky auditu zameraného na autonómne dopravné prostriedky v tom majú jasno. Ak chce niektorý výrobca predstaviť a začať predávať podobne pokročilé výdobytky modernej doby na štyroch kolesách, tak by rozhodne nemal prehliadnuť holandský trh. 

Podľa audítorskej spoločnosti KPMG a jej ešte čerstvej práce tam totiž existujú najlepšie podmienky pre takzvané samojazdiace autá, čiže autá, ktoré riadi inteligentný počítač, nie živý človek. Čo teda brali do hodnotenia a ako na tom stoja iné, technologicky pokročilé krajiny vrátane Spojených štátov amerických?

Ako je vidieť na zverejnenom rebríčku, prvé miesto obsadilo Holandsko, druhé ázijský Singapur a až tretie USA, čo sa dá považovať za celkom veľké prekvapenie.

Štyri hodnotené oblasti

V audite boli zahnuté štyri dôležité oblasti, web Teslarati spomína politiku a legislatívu, technológie a inovácie, infraštruktúru, teda cesty, a tiež akceptáciu spotrebiteľov, inými slovami aj názor širokej verejnosti. Na výsledok malo teda vplyv viacero rôznych faktorov.

Holandsku sa podarilo nadobudnúť niečo cez 27 bodov, čo ho dostalo až na samotný vrchol rebríčka. V jednotlivých hodnoteniach ale obstálo zakaždým rozdielne. V prvej oblasti má na konte prvenstvo, v druhej je na druhom mieste, v tretej pre zmenu na tretom a v poslednej štvrtej až na štvrtom.

Total
5
Zdieľaní