Kryptomeny

Manažér centrálnej banky Nemecka: Kryptomeny musíme regulovať na globálnej úrovni

Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple a ďalšie kryptomeny sú každým jedným dňom tŕňom v oku čoraz väčšieho množstva finančných inštitúcií, ale aj jednotlivých štátov.

Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple a ďalšie kryptomeny sú každým jedným dňom tŕňom v oku čoraz väčšieho množstva finančných inštitúcií, ale aj jednotlivých štátov. A zatiaľ, čo niektoré z nich pripravujú svoje vlastné pravidlá hry, tí najväčší finančníci zase vyzývajú na globálnu spoluprácu.

Jeden z vážených členov vrcholového manažmentu centrálnej banky Nemecka sa totiž počas uplynulých dní nechal podľa čerstvých informácií od Reuters počuť, že ak jednotlivé krajiny, alebo lepšie povedané štáty, nezačnú v otázke spôsobu regulácie digitálnych mincí medzi sebou vzájomne spolupracovať, akákoľvek iná snaha nemusí mať až taký zmysel, ako si myslia, že bude mať. Tým narážal na rozdielne prístupy, ktoré vedia súčasnú situáciu iba zbytočne skomplikovať.

Efektívna regulácia virtuálnych mien by sa preto dosiahla iba prostredníctvom čo najväčšej medzinárodnej spolupráce, regulačná moc národných štátov je zjavne obmedzená.

Ako píše web Coindesk, Dr. Joachim Wuermeling, ktorý bez akýchkoľvek pochýb patrí medzi najväčšie mená súčasného finančného systému, považuje národnú reguláciu medzinárodných kryptomien za veľmi obtiažnu úlohu. K tej hodlá v neďalekej budúcnosti pristúpiť ako Rusko, tak aj Francúzsko, Južná Kórea či dokonca i taká Indonézia.

Total
1
Zdieľaní