BYTON

BYTON očaril celý svet: Je snáď najkrajšie a technologicky najnabitejšie elektrické SUV

Na podujatí CES 2018 uzrelo svetlo sveta viacero zaujímavých noviniek, medzi ktorými nechýba ani cenovo dostupné osobné vozidlo s duálnym elektrickým motorom.

Na podujatí CES 2018 uzrelo svetlo sveta viacero zaujímavých noviniek, medzi ktorými nechýba ani cenovo dostupné osobné vozidlo s duálnym elektrickým motorom. Prsty v ňom však majú ľudia z automobiliek ako BMW, Nissan či dokonca taká Tesla.

Pretože v nich kedysi pôsobili, niektorí z nich dokonca aj na vyšších manažérskych pozíciach, píše web Electrek, pričom dodáva, že investície putovali predovšetkým z Číny, kde výrobca Byton v podstate sídli. Pokušeniu dokonca neodolal ani miestny gigant Tencent Holdings, ktorý zároveň patrí medzi investorov americkej konkurencie.

BYTON
BYTON má vo svojej výbave obrovský displej.

Dojazd tej najvyššej zostavy (mierne menšieho) SUVčka, čo je zhruba tých 500 kilometrov, zabezpečuje 95 kWh akumulátor. Pohon do všetkých štyroch kolies zase dostal na starosti duálny elektromotor so 476 koňmi, čo však nie je v tomto prípade vôbec dôležité.

BYTON
Ľudia BYTON opisujú ako najsexi elektrické SUV

Čaro tu totiž tkvie v unikátnej interakcii medzi človekom a elektromobilom, o čo sa starajú biometrické (rozpoznávanie tváre), hlasové a dotykové technológie v bezprostrednom okolí šoféra. Výnimkou ale nie sú ani gestá našich rúk, vďaka ktorým to bude celé vyzerať ako z uleteného sci-fi filmu.

TIP REDAKCIE
POLÍCIA REAGUJE: Nemieni tolerovať online šikanu, má ostrý odkaz pre Tarabu!

80 percent za 30 minút

Presne tak, výrobca sľubuje, že Byton nabijeme až na 80 percent iba za pol hodinu. Ako to chce dosiahnuť, zatiaľ neprezradil, no aspoň nám ukázal hneď niekoľko fotografií lahodného interiéru jeho novej pýchy, za ktorú si pýta od 45 000 amerických dolárov.

BYTON
BYTON ponúka pokročilé technológie, čím si získal srdcia mnohých ľudí.

Zatiaľ sa ale pozeráme iba na koncept – dokončený kúsok zamieri na čínsky trh v priebehu budúceho roka, po ktorom bude nasledovať aj európsky s americkým. Stať by sa tak malo okolo roku 2020.

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať