Bitcoin aj Ethereum bez poplatkov: Táto aplikácia si za obchodovanie nič nepýta

Populárny mobilný softvér s pekným vizuálnym prevedením, ktorý svojim používateľom umožňuje obchodovanie s akciami, kráča spolu s dobou.

Populárny mobilný softvér s pekným vizuálnym prevedením, ktorý svojim používateľom umožňuje obchodovanie s akciami, kráča spolu s dobou. Jeho funkcionalita sa rozrastá už aj o kryptomeny, takže ich umožní nakupovať alebo predávať, a to dokonca bez centu navyše. 

Presne tak, aplikácia Robinhood poskytne virtuálny priestor na obchodovanie s Bitcoinom alebo kryptomenou Ethereum, o čom nám dali vedieť samotní vývojári priamo na oficiálnom blogu. Za svoje služby si však neplánuje vôbec nič pýtať.

Rovnako vieme, že poskytne sofistikovaný softvérový nástroj na sledovanie pohybu kurzov. A zatiaľ, čo ten je k dispozícii už teraz, na to hlavné si používatelia ešte nejaký ten počkajú. Veľkou škodou je, že Slováci medzi nich momentálne nepatria – neprejdu totiž nevyhnutnou registráciou.

Veríme, že kryptomeny nesú potenciál zásadne prekopať spôsob, akým peniaze fungujú, a to od samotných základov, pretože moc, akú mali v rukách finančné inštitúcie, prejde priamo do rúk ľudí.

Dá sa teda povedať, že populárne zmenárne kryptomien dostanú medzi seba pomerne schopného a tiež poriadne odvážneho konkurenta. Eliminácia poplatkov za nákup alebo predaj môže pritiahnuť celkom obrovské množstvo obchodníkov s digitálnymi mincami. Keby to porovnávame s populárnym Coinbase na území USA, hovoríme tu o 1,5 až 4 percentách, píše TechCrunch.