Renault si trúfa na Teslu: Prototyp nového elektromobilu otvára ústa!

Automobilka Renault tvrdí, že má funkčný prototyp unikátneho elektromobilu, ale aj to, že už onedlho začne médiám ponúkať testovacie jazdy.

Z konceptu, ktorý uzrel svetlo sveta počas Frankfurt Motor Show, sa nakoniec stala realita. Automobilka Renault tvrdí, že má funkčný prototyp unikátneho elektromobilu, ale aj to, že už onedlho začne médiám ponúkať testovacie jazdy.

Futuristicky vyzerajúcej novinke hovoria SYMBIOZ a čo sa týka výbavy, tak dostala asi všetko, čo potrebuje na to, aby mohla súperiť s obávanými kúskami z portfólia Tesly. Okrem autonómneho riadenia 4. úrovne bude v ponuke aj bohatá konektivita, minimaisticky interiér, viacero dotykových displejov od juhokórejskej špičky LG alebo sofistikovaný palubný systém z dielne ostrieľanej softvérovej spoločnosti Ubisoft.

Budúcnosť mobility

Francúzsky výrobca áut navyše počas uplynulých dní zverejnil sériu niekoľkých autentických fotografií vrátane pekne spracovanej video ukážky (trošku vyššie), kde môžeme vidieť, čo nás čaká okolo roku 2023. V tom období totiž hodlá s podarenou novinkou na štyroch kolesách vyrukovať na spotrebiteľský trh.

TIP REDAKCIE
Intel verí, že sa Apple vráti k jeho čipom. Zvolil presvedčivú taktiku

Nedokážete si predstaviť budúcnosť mobily, pokiaľ ste nesedeli v demo vozidle SYMBIOZ. Naše inžinierske a dizajnérske tímy sa presunuli do ďalšej dekády s autonómnym autom, ktoré vám umožní zažiť úplne odlišný typ mobility. Elektrické a prepojené, tento fungujúci koncept je navrhnutý od samotných základov, aby zbúral staré paradigmy súvisiace s cestovaním z miesta na miesto. Sme nadšení, že môžeme svetu ukázať našu víziu,” uviedol Gaspar Gascon Abellan, jeden z členov vrcholového manažmentu spoločnosti Renault. Viac vizuálnych detailov nájdete nižšie.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať