Medzihviezdny asteroid Oumuamua by vraj mohol byť mimozemskou loďou

Zvláštny asteroid, ktorý minulý mesiac preletel popri našej planéte, by vraj mohol byť mimozemskou vesmírnou loďou. To aspoň tvrdia vedci zaoberajúci sa lovom stvorení žijúcich vo vesmíre.

Zvláštny asteroid, ktorý minulý mesiac preletel popri našej planéte, by vraj mohol byť mimozemskou vesmírnou loďou. To aspoň tvrdia vedci zaoberajúci sa lovom stvorení žijúcich vo vesmíre.

Asteroid Oumuamua bol prvým medzihviezdnym asteroidom, ktorý zablúdil do našej slnečnej sústavy. Tím vedcov a lovcov mimozemšťanov vedený ruským miliardárom Yurim Milnerom sa ho rozhodol tento týždeň preskenovať. “Čím viac tento objekt študujem, tým viac nezvyčajným sa zdá a to ma núti premýšľať, či objekt nie je umelo vytvorená sonda, ktorú poslala mimozemská civilizácia,” tvrdí profesor Avi Loeb, člen Milnerovho tímu.

Profesor Loeb tiež uviedol, že priestorový spevnený predĺžený tvar asteroidu je podivný pre obyčajný typ vesmírnej skaly, no tým viac je ideálny pre loď, ktorá by dokázala lietať pomedzi hviezdne systémy. Ihlovitý tvar je veľmi vhodne vybraná architektúra pre kozmické lode, pretože minimalizuje trenie a poškodenie z hviezdneho prachu alebo plynov.

Ako chcú zistiť, či je objekt mimozemská loď ?

Tím lovcov mimozemšťanov chcú teda preskúmať asteroid pred tým, než opustí dosah pozemských teleskopov. To, čo budú hľadať, sú rádiové signály, ktoré by potvrdili, že záhadným návštevníkom je skutočne mimozemská loď. Na projekt bude použitý teleskop Green Bank v Západnej Virgínii. Jeho citlivému vybaveniu bude zaznamenanie aj toho najslabšieho signálu trvať menej ako minútu.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká

Objekt sa teraz nachádza už v 2x väčšej vzdialenosti, ako je vzdialenosť Zeme od Slnka. A aj keď jeho pôvod je pravdepodobne prirodzený, uvidíme, na čo prídu lovci mimozemšťanov, keď sa na Oumuamua pozrú bližšie.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať