koniec AIM titulka

AOL Instant Messenger nás po dvadsiatich rokoch opustil

Včerajším dňom spoločnosť AOL ukončila existenciu populárneho chatovacieho programu AOL Instant Messenger, skrátene AIM. Služba bola vydaná v roku 1997 a bola veľmi populárne na prelome 3. tisícročia a ešte niekoľko rokov potom.

Včerajším dňom spoločnosť AOL ukončila existenciu populárneho chatovacieho programu AOL Instant Messenger, skrátene AIM. Služba bola vydaná v roku 1997 a bola veľmi populárna na prelome 3. tisícročia a ešte niekoľko rokov potom.

koniec AIM obrázok

Sám Michael Albers, viceprezident dcérskej spoločnosti Verizonu, Communications Product at Oath, ktorá vlastní ako AOL, tak aj Yahoo, napísal na Tumblr príspevok, v ktorom stálo:

“Určite si pamätáte CD, váš prvý nick, vaše starostlivo vyčlenené spárvy a aj to, ako ste si organizovali váš zoznam priateľov. Práve teraz isto spomínate na to, ako ste sa snažili byť na vašom rodinnom počítači čo najviac, aby ste si mohli pokecať s kamarátmi aj mimo školy. Toto bolo v 90-tych rokoch niečo neznáme, preto nás to všetkých zaujalo.”

Koniec AIM má jednoduché a pochopiteľné vysvetlenie

Prečo AIM končí je otázka, na ktorú už istotne každý našiel odpoveď. V posledných rokoch tento program nikto nepoužíval, keďže v priebehu času boli vytvorené lepšie a rozumnejšie alternatívy, ako je Facebook, WhatsApp, Viber alebo aj staré dobré ICQ.

Je však smutné, že po dvadsiatich rokoch nás opúšťa tak významný kus internetovej histórie.

Total
1
Zdieľaní