AOL Instant Messenger nás po dvadsiatich rokoch opustil

Včerajším dňom spoločnosť AOL ukončila existenciu populárneho chatovacieho programu AOL Instant Messenger, skrátene AIM. Služba bola vydaná v roku 1997 a bola veľmi populárne na prelome 3. tisícročia a ešte niekoľko rokov potom.

Včerajším dňom spoločnosť AOL ukončila existenciu populárneho chatovacieho programu AOL Instant Messenger, skrátene AIM. Služba bola vydaná v roku 1997 a bola veľmi populárna na prelome 3. tisícročia a ešte niekoľko rokov potom.

Sám Michael Albers, viceprezident dcérskej spoločnosti Verizonu, Communications Product at Oath, ktorá vlastní ako AOL, tak aj Yahoo, napísal na Tumblr príspevok, v ktorom stálo:

“Určite si pamätáte CD, váš prvý nick, vaše starostlivo vyčlenené spárvy a aj to, ako ste si organizovali váš zoznam priateľov. Práve teraz isto spomínate na to, ako ste sa snažili byť na vašom rodinnom počítači čo najviac, aby ste si mohli pokecať s kamarátmi aj mimo školy. Toto bolo v 90-tych rokoch niečo neznáme, preto nás to všetkých zaujalo.”

Koniec AIM má jednoduché a pochopiteľné vysvetlenie

Prečo AIM končí je otázka, na ktorú už istotne každý našiel odpoveď. V posledných rokoch tento program nikto nepoužíval, keďže v priebehu času boli vytvorené lepšie a rozumnejšie alternatívy, ako je Facebook, WhatsApp, Viber alebo aj staré dobré ICQ.

TIP REDAKCIE
Microsoft zháňa expertov, zrejme chce vyvinúť vlastný čipset

Je však smutné, že po dvadsiatich rokoch nás opúšťa tak významný kus internetovej histórie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať