3D objekty, ktoré nepotrebujú batériu na pripojenie sa k WiFi

V dnešnej dobe sme obklopení všelijakými inteligentnými zariadeniami, no stále však nie sú dosť “smart” na to, aby nepotrebovali vôbec žiadnu batériu alebo napájanie.ie.

V dnešnej dobe sme obklopení všelijakými inteligentnými zariadeniami, no stále však nie sú dosť “smart” na to, aby nepotrebovali vôbec žiadnu batériu alebo napájanie.

Skupina výskumníkov z Washingtonskej univerzity však vymyslela projekt, ktorý by jedného dňa mohol viesť k výrobe gadgetov, ktoré nebudú potrebovať akýkoľvek druh napájania či batérie, aby boli neustále online.

Ľudia, ktorí za týmto projektom stoja, menovite Vikram Iyer, Justin Chan a Shyamnath Gollakota, prišli na to, ako vytlačiť plastové 3D objekty, ktoré už majú zabudovanú možnosť bezdrôtového pripojenia bez potreby zdroja energie.

3D objekty iba z plastu?

Skupinka vytvorila niečo ako váhovú mierku, snímač prietoku a anemometer, ktorý meria rýchlosť vetra. Za použitia kompozitného plastu, ktorý obsahuje materiály z vodivého vlákna, ako sú napríklad medené a grafenové výplne, dokázali zakódovať určité časti údajov. Použili prevodové stupne a preniesli spomínané údaje prostredníctvom spätného rozptylu WiFi, čo modifikovaním odrazu signálu WiFi umožňuje komunikáciu.

TIP REDAKCIE
NASA bude meškať: Misia na Mesiac začne až vo februári

Aby sme si to zosumarizovali a hlavne zjednodušili, dokázal tento tím vytvoriť senzory, ktoré dokážu posielať údaje do vášho telefónu alebo akéhokoľvek pripojeného zariadenia bez toho, aby muselo byť poháňané batériou alebo elektrinou. 

Čím iným nás tím ešte prekvapí?

Toto však nie je jediná vec, nad ktorou sa vám pozastaví myseľ. Skupina vyrobila aj tlačidlá a posuvníky, ktoré si môžete pomocou bezdrôtového pripojenia napojiť a prehliadať si vaše obľúbené webové stránky, alebo dokonca aj tlačidlo v štýle Amazon Dash. Všetko spomínané je vytlačené v 3D, bez potreby akéhokoľvek napájania.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať