Tesla Roadster má konkurenta: Elektromobil Miss R ponúka ešte lepšiu akceleráciu!

Po predstavení druhého Roadsteru prišiel rad aj na ešte lepší, no zároveň citeľne drahší kúsok, ktorému hovoria Miss R.

S elektrickými super-športiakmi sa zrejme už nedlho roztrhne vrece. Po predstavení druhého Roadsteru prišiel rad aj na ešte lepší, no zároveň citeľne drahší kúsok, ktorému hovoria Miss R.

Ide o dielo taiwanského startupu, avšak zatiaľ iba v podobe prototypu. Elektromobil, na ktorom momentálne pracujú, vyniká predovšetkým vďaka jeho šialenej akcelerácii. Keď stúpite na pedál, zatlačí vás do sedadla a o 1,8 sekundy naberiete rýchlosť 100 kilometrov za jednu hodinu. Nový Roadster vie túto rýchlosť nabrať za 1,9 sekundy.

Zatiaľ je ale reč iba o technických špecifikáciách z papiera, čiže sme bez akéhokoľvek dôkazu, že niečo také avizovaný model skutočne dokáže.

Miss R

Ambiciózny Miss R od startupu XING Mobility tvorí aj niečo, čo sa nazýva energetický modulárny systém. Z názvu je teda jasné, že tu hovoríme o možnosti neustále zväčšovať kapacitu akumulátora. Čím viac modulov do systému zapojíme, tým viac šťavy bude možné uložiť na neskoršie využitie počas jazdy. A aby zabezpečili ochranu pred prehrievaním, celé to okorenili chladením prostredníctvom špeciálnej priemyselnej tekutiny 3M Novec 7200.

TIP REDAKCIE
POLÍCIA REAGUJE: Nemieni tolerovať online šikanu, má ostrý odkaz pre Tarabu!

Prvého plnohodnotného elektromobilu pripraveného na denno-denné používanie sa ale dočkáme až niekedy počas roka 2019, kedy má začať limitovaná sériová výroba, čo znamená asi 20 kusov. A cena? Tak tá by sa mala pohybovať okolo sumy 1 milióna amerických dolárov.

Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať