Toto ste ešte nevideli: Majiteľ Tesly ide ťažiť bitcoiny priamo v kufri, aby mal elektrinu zadarmo

Neustále rastúce hodnoty digitálnych mien lákajú čoraz viac ľudí, aby začali venovať pozornosť ich ťažbe.

Neustále rastúce hodnoty digitálnych mien lákajú čoraz viac ľudí, aby začali venovať pozornosť ich ťažbe. Náklady však môžu byť naozaj vysoké, preto sa niektorí obzerajú po nových možnostiach, ako ušetriť.

Medzi také bez akýchkoľvek pochýb patrí aj dielo Michaela Pearsona,‎ majiteľa elektromobilu Model S z dielne americkej automobilky Tesla. V jeho kufri si totiž zhotovil niečo, čo mu umožní poskytnúť výpočtový výkon na fungovanie Bitcoinu. Vďaka tomu získa odmenu v podobe kryptomeny, ktorá len včera dosiahla ďalší dôležitý míľnik, pretože prekročila hodnotu 10 000 dolárov.

Ako môžeme vidieť na autentickej fotografii trošku nižšie, ťažobné zariadenie pozostáva zo štyroch základných dosiek, kam je ešte potrebné pripojiť grafické karty. Web Motherboard píše, že momentálne nie je jasné, či ho dotyčný už skúsil v ostrej prevádzke alebo sa ešte len na to chystá. Prečo ale práve kufor auta?

Tesla poskytuje každému, kto si zakúpi jeden z jej štvorkolesových produktov do konca roka 2017 elektrickú energiu zdarma. Stačí, keď navštívi niektorú verejnú stanicu s nabíjačkami Supercharger a elektromobil pripojí k voľnému konektoru. Všetko teda nasvedčuje tomu, že spomínaný používateľ Modelu S hodlá týmto spôsobom ušetriť za elektrinu. Ak by mal zariadenie na ťažbu bitcoinov doma, účet by mu potom mohol citeľne porásť.

TIP REDAKCIE
Windows 11 podporuje procesor Intel Pentium 4, vznikol pred 15 rokmi
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať