Posielať hlasové správy v aplikácii WhatsApp bude možné aj bez podržania tlačidla

WhatsApp spustil hlasové správy push-to-talk v roku 2013 a teraz sa snaží túto funkciu rapídne zlepšiť. Populárna aplikácia pre komunikáciu experimentuje s funkciou, ktorá by používateľom uľahčila nahrávať hlasové správy.

WhatsApp spustil hlasové správy push-to-talk v roku 2013 a teraz sa snaží túto funkciu rapídne zlepšiť. Populárna aplikácia pre komunikáciu experimentuje s funkciou, ktorá by používateľom umožnila nahrávať hlasové správy bez toho, aby museli držať tlačidlo, poznamenal WABetaInfo.

Držať tlačidlo pri rozprávaní môže mnohých používateľov znervózňovať. Začíname si zvykať na technológie, ako napríklad Google asistent, a tak nám táto funkcia príde jednoznačne vhod. Popri nahrávaní hlasovej správy budeme tak môcť mať voľné ruky pre iné činnosti.

Ako to bude fungovať?

Keď začne užívateľ nahrávať správu, WhatsApp mu ponúkne nové zobrazenie tlačidla mikrofónu. Po približne pol sekunde teda uvidíme možnosť posunúť prstom nahor, čo nám vlastne uzamkne nahrávací mód a umožní nám rozprávať do smartfónu bez toho, aby sme držali nejaké tlačidlo.

Foto © WABetaInfo / thenextweb.com

Najväčšie plus tejto schopnosti aplikácie bude možnosť prezerať si predošlé správy počas rozprávania v prípade, že by ste sa chceli uistiť, o čom hovoríte alebo by ste chceli ešte poukázať na niečo, čo ste spomínali predtým. Nič nie je úplne dokonalé a aj táto funkcia bude mať svoje mínusy, presnejšie obmedzenia. Nebudeme môcť v uzamknutom nahrávacom móde prezerať obrázky alebo videá. Pokiaľ budeme nahrávať správy týmto spôsobom, taktiež nebude možné písať ďalšie správy. Ďalším obmedzením je aj to, že nemôžete prepínať medzi konverzáciami, pretože by to zapríčinilo automatické zmazanie nahrávky.

TIP REDAKCIE
Windows 11 podporuje procesor Intel Pentium 4, vznikol pred 15 rokmi

Tvrdia, že funkcia je zatiaľ v procese testovania, no mala by sa stať dostupnou už v nasledujúcich aktualizáciách hneď po tom, čo ju spoločnosť ešte viac vyšperkuje a bude fungovať bez akýchkoľvek ťažkostí.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať