Rýdzo americký výrobca elektromobilov má všetko na to, aby dokázal fanúšikov renomovaných značiek presvedčiť k prechodu. Kto by predsa nechcel nulové emisie, dychberúcu akceleráciu alebo softvérové aktualizácie priamo cez vzduch?

A niečo podobné si podľa všetkého hovorí aj CEO americkej divízie automobilky Porsche, pretože on sám priznal, že časť z ich dlhodobej klientely už stihla prejsť na druhú stranu poriadne divokej rieky. Ide o ľudí, ktorým záleží na skutočne modernej výbave. Keďže im ju oni momentálne nedokážu ponúknuť, musia hľadať inde. Veľa možností ale zatiaľ neexistuje, preto Tesla.

Tesla má od nás veľa rešpektu – a, áno, som presvedčený, že niektorí zákazníci Porsche, v otázke konektivity, digitálnej výbavy a elektrickej batérie, nenašli auto, ktoré chceli, preto si ho zaobstarali niekde inde,“ prezradil šéf Porsche pre severnú Ameriku, Klaus Zellmer.

Žiadne prekvapenie

Nejde však o žiadne obrovské prekvapenie, ale iba potvrdenie toho, o čom vieme už od konca mája, kedy vyšli na svetlo sveta detaily o konkurenčných pomeroch v meniacom sa automobilovom priemysle. Luxusný elektrický sedan Model S totiž dosiahol také predajné čísla, že im nestačila ani kombinácia čísiel jeho konkurencie na fosílne palivá, kam patrí ako Mercedes S-Class, tak aj Porsche Panamera vrátane BMW 6 a 7.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

5komentárov

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Ked sú blázni a vymenia kvalitu za šrot!? Určite sa oplatí počkať…napríklad na Porsche.

2

Tak to asi nie…

3

A to vieš,alebo si sa len zalúbil do výrobkov treťotriedneho podvodníka E.Muska? Lebo moje info hovoria o niečom celkom inom.Pán vizionár končí s výrobou áut,nakolko to nikdy neplánoval robiť dlhšie a za dalšie,kvalita jeho výrobkov ho začína dobiehať,tak takto som to myslel,že z pohladu vyhodeních penazí za šrot,v porovnaní s Porsche.

4

Jasne ze to viem z vlastnej skusenosti. Mam doma v garazi aj Teslu X aj Porsche Mission E.

5

Iste! A ja mám zase doma vo vani krokodíla a takých ako ty už zožral milión. Skús si prosím prečítať aspoň toto a potom prestaneš klamať…snáď.

https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/446688-porsche-uz-testuje-elektricky-mission-e-nechce-skoncit-ako-tesla/