Dohady o OnePlus 5T: Všetko, čo potrebujete vedieť

Nový telefón sa pochváli štíhlymi rámčekmi, väčšou obrazovkou a blízkym vydaním, ktoré bude v už Novembri.

Nový telefón sa pochváli štíhlymi rámikmi, väčšou obrazovkou a blízkym predstavením, ktoré môžeme očakávať už tento mesiac.

Napriek tomu, že OnePlus 5 je iba 3 mesiace starý, v rade už stojí jeho nástupca OnePlus 5T.

Špekulácie začali, keď zásoby OnePlus 5 len tak vymizli na OnePlus stránkach, kde spoločnosť umiestnila svoje tržby. Od tej doby bolo možné vidieť rôzne úniky obrázkov a špecifikácie nového telefónu.

Čínsky výrobca OnePlus si veľmi rýchlo spravil meno tým, že namiesto toho, aby sa snažil s cenou vyrovnať drahým značkám ako Apple a Samsung, začal vyrábať jednoduché telefóny s Androidom, ktoré majú podobné špecifikácie, podobný výkon a čo je hlavné – majú nižšiu cenu. Napríklad minuloročný OnePlus 3 bol dosť silný na to, aby porazil rivalov ako Galaxy S7 a LG G5 v rôznych testoch. Jeho cena je približne 399 dolárov, čo je rozhodne nižšia suma, než za akú sa predávala jeho konkurencia.

Predpokladané špecifikácie OnePlus 5T

Online predajcia Oppomart pred nedávnom pridal výpis ohľadom OnePlus 5T, ktorý obsahoval aj špecifikácie nového zariadenia. Nikto však nevie odkiaľ sa listina presne vzala, čo znamená, že následujúce informácie bude treba brať s rezervou. Napriek tomu sa niektoré informácie zhodujú s predošlými dohadmi, takže ako dočasné info to postačí:

  • 6,0-palcová obrazovka
  • 2560 x 1440 rozlíšenie s pomerom strán 18:9
  • 16 Mpx a 20 Mpx duálna zadná kamery
  • Snapdragon 835
  • 6/8 GB RAM
  • 64/128 GB úložiska
  • 3450mAh batéria
TIP REDAKCIE
Najväčší medzigeneračný rozdiel? MacBook Pro s M1 Max ponúka až o 181 % rýchlejšiu grafiku

Môžeme ho čakať už v polovici novembra!

Presný dátum vydania ešte nie je zverejnený, ale špekulácie hovoria o strede až konci novembra, čo celkom dáva zmysel, keďže aj minuloročný OnePlus 3T bol vydaný 15. novembra.

OnePlus 5T môže byť o niečo drahší

Toto môže hrať proti čínskemu výrobcovi, ale nové modely potrebujú nové technológie, takže to celkom dáva zmysel. OnePlus 3 začal na 399 dolároch, 3T na 439 dolároch a 5 na 479 dolároch. Z toho vyplýva, že očakávaná cena bude okolo 500 až 550 dolárov.

Zariadenie nedostane rýchlejší procesor

Jedna z vecí, ktoré pomohli OnePlus 3T byť o krok vpred od OnePlus 3, bol rýchlejší procesor. OnePlus 3 v sebe mal procesor Qualcomm Snapdragon 820, 3T mala Snapdragon 821 a 5 mala 835.

Teraz sa však OnePlus nemá kam posunúť, čo sa procesorov týka, čiže je dosť možné, že 5T bude obsahovať rovnaký procesor ako jeho predchodca. Nie je to však zlá vec, keďže procesor získal dobré ohodnotenia v rôznych testoch. Stále je tu však veľa vecí, v ktorých môže 5T oproti OnePlus 5 vyniknúť

Telefón však, žiaľ, nebude mať vodeodolnú ochranu, ako aj bezdrôtové nabíjanie. Možno sa toho dočkáme v nasledujúcej verzii OnePlus 6, na ktorú sa takýmto tempom nebude dlho čakať.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať