Bojíš sa o svoj nový iPhone X? Tu sú 4 spôsoby ako ho ochrániť

Len minulý piatok začal predaj zbrusu nových iPhonov X. Spolu s radosťou z nového telefónu však prídu aj drastické pády, ktorých opravy nie sú za lacný peniaz. Preto si prečítaj prehľad štyroch spôsobov, ako si svojho nového maznáčika ochrániť.

Len minulý piatok začal predaj zbrusu nových iPhonov X. Spolu s radosťou z nového telefónu však prídu aj drastické pády, ktorých opravy nie sú za lacný peniaz. Preto si prečítaj prehľad štyroch spôsobov, ako si svojho nového maznáčika ochrániť.

Nedávno sme vás informovali o cene za opravu displeja. Ako iste všetci viete, ani zďaleka nepôjde o malú sumu.

Poslednou vecou, ktorú chceme, je po vysolení nemalých peňazí za telefón platiť ďalšie trojciferné sumy za opravy. Preto tu máme pár návrhov, ako tomu predísť.

Kúpiť si kvalitný obal

Vieme, že na nový iPhone sa nedá vynadívať a je takmer nemysliteľné, aby sme toto elegantne dizajnované zariadenie dali do nejakého obalu. Je to však hlavný krok, ktorý musíte vykonať, aby ste si svojho miláčika ochránili pred neočakávane nadmernou gravitáciou planéty Zem.

Ideálne sú obaly Defender Series. Táto séria ponúka obaly za pomerne nemalú cenu 50 dolárov. Puzdrá ale ponúkajú ochranu pri páde aj pred prachom. Mnoho ľudí môže považovať za výhodu aj to, že sa puzdro dá pripnúť na opasok, čo znamená aj menej možností, že vám telefón vypadne z ruky. Čo sa ale môže považovať za veľké mínus je vzhľad. Po estetickej stránke nie sú puzdrá s iPhonom kamaráti.

Zaobstarať si ochranné sklo

Aká je vlastne výhoda ochranného skla? Ochranné sklo totiž pri páde na zem zredukuje náraz a nátlak vyvíjaný na displej pod ním. Toto môže zachrániť váš displej niekoľkokrát aj pri tých najnechutnejších pádoch. Ak si chcete držať nevítané pavučiny čo najďalej od svojho displeja, ochranné sklo je určite vhodné.

Je potrebné zvážiť, že doplnok za pár drobných dokáže ochrániť 1200-eurový telefón.

Pripevniť úchyt

Predchádzajúce dva návrhy boli o ochrane pri zrážke so zemou. Teraz si povieme o niečom, čo tomu celému dokáže predísť.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

Najlepšia voľba bude pravdepodobne Ninja Loop, čo je vlastne látkový úchyt, ktorý sa pripevní na zadnú stranu telefónu a dajú sa do neho vložiť prsty, čím eliminuje šancu, že sa vám telefón vyšmykne z ruky. Tohto záchrancu si môžete zaobstarať v rôznych online obchodoch za cenu približne 5 dolárov.

Zaplatiť si poistné

Návrhy, ktoré sme vám ponúkli doteraz boli istotne cenovo prijateľnejšie, ako tento posledný spôsob ochrany vášho zariadenia.

Vo väčšine prípadov by mala stačiť ochrana AppleCare, ktorú spoločnosť Apple ponúka. Nie je to ale zrovna najlacnejšia vec, keďže si spoločnosť za iPhone X AppleCare+ ochranu pýta 199 dolárov. Táto ochrana platí dva roky a zahŕňa maximálne dve nehody, pri ktorých telefón utrpí škodu. Za opravu displeja si ale budete musieť priplatiť ďalších 29 dolárov, podľa toho, ako veľmi ste boli “šikovní”.

Je tu ale aj iná možnosť. SquareTrade si účtuje 129 dolárov za dvojročný plán, s možnosťou priplatiť si ďalších 30 dolárov za ďalší rok. Táto ochrana sa dá vybaviť ako pre iPhone X, tak aj pre ostatné modely iPhone. Je taktiež dostupná možnosť in-home opravy, za ktorú si priplatíte len 25 dolárov, čo je zároveň aj najlacnejšia možnosť, keďže ostatné metódy vychádzajú na približne 99 dolárov.

Nech už si vyberiete čokoľvek, obe možnosti sú lacnejšie, ako zaplatiť takmer 300 dolárov za opravu displeja.

Ktoré z týchto štyroch krokov podniknete? Nech už akýkoľvek, je to istotne lepšie, ako vystavovať vašich 1200 eur riziku, no nie?

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať