Čo nového prinesie Windows 10 Fall Creators Update?

Creators Update, ktorý bol natvrdo vyhlásený minulý rok o tomto čase, bol pokus Microsoftu o zachytenie kreatívnych prvkov, ktoré boli dlho považované za zdroj ekosystémovej používateľskej základne od Mac. O čom teda bude nový Fall Creators Update?

Creators Update, ktorý bol natvrdo vyhlásený minulý rok o tomto čase, bol pokus Microsoftu o zachytenie kreatívnych prvkov, ktoré boli dlho považované za zdroj ekosystémovej používateľskej základne od Mac. O čom teda bude nový Fall Creators Update?

Update priniesol jednoduchý 3D creation tool do Windows 10, taktiež aj pár updatov ohľadom gamingu a mnoho ďalších vecí. Tohtoročný Fall Creators Update buduje na týchto pokrokoch.

Ako jeho predchodca, nový update prinesie ďalší 3D editor a pomôže pripraviť Windows na víziu Microsoftu ohľadom budúcnosti Mixed Reality. Update sa taktiež zameriava aj na opravu chýb a na nový input pre zariadenia ako Surface Pen.

Tu je prehľad tých najväčších zmien, ktoré prinesie Fall Creators Update:

Prehliadač Mixed Reality

Jednoduchý nástroj, pomocou ktorého môžu používatelia preniesť svoje 3D výtvory do reálneho prostredia. Nedosahuje síce úrovne ARKit, ale stále je to zábavná funkcia, s možnosťou preniesť a vložiť 3D objekty do reality.

Remix Memories

Aplikácia zameraná na fotografie, ktorá so sebou prinesie jednoduchý editor. V ňom môžeme pridávať hudbu, 3D efekty a animácie do príbehov. Používatelia sa taktiež môžu poriadne vyhrať s prechodmi a témami, aby príbehy vyzerali o niečo profesionálnejšie.

Power to the People

Pridanie funkcií do aplikácie pre kontakt s ľuďmi, ako napríklad pripnúť kontakt na váš task bar, položiť súbory na kontakt pre zdieľanie, ako aj nové funkcie emoji, ktoré sú na vašom task bare odteraz animované.

Prehliadač Edge

S novým Surface Pen môžu používatelia upravovať e-booky priamo v prehliadači a obľúbené stránky môžu byť pripnuté na task bar. Microsoft prinesie Edge pre iOS a Android, čím synchronizuje veci ako otvorené karty a obľúbené stránky naprieč zariadeniami.

Gaming

Teraz môžete prepnúť do Game Mode priamo v hre, čím sa systém a jeho zdroje zamerajú priamo na hru, ktorú hráte. Update taktiež prinesie schopnosť špecifikovať jazyky na streamovacej službe Mixer.

Ochrana

Ako vždy nám nový update pre Windows prinesie vylepšenú ochranu. V tomto prípade dostanete vylepšenú ochranu proti ransomvéru, ako napr. WannaCry. Microsoft taktiež pridal schopnosť obnoviť stratené heslá a PIN kódy priamo z uzamknutej obrazovky, aby sa pomohlo predísť nechceným zamknutiam celého účtu.

Find My Pen

Najľahšiu časť hardvéru od Microsoftu, ktorú sa dá ľahko stratiť, s novým updatom dokážete nájsť pomerne ľahko. Spoločnosť pridala Surface Pen do existujúcej funkcie Find My Device, ktorá slúži na nájdenie strateného zariadenia. Pero môže byť teraz použité ako aj jednoduché PowerPoint ukazovátko, s ktorým snímky len tak prefrčíte.

Tak čo teda? Tešíte sa na Fall Creators Update?