Gigant medzi prehliadačmi vydal reklamu, aby vám ukázal, že okrem kupovania vecí cez Amazon, si ich môžete kúpiť cez veľmi „pozoruhodnú“ alternatívu. Volá sa Google Express.

Najväčšie a najsilnejšie tech spoločnosti sa stali nástrojmi. Pre väčšinu ľudí je Google iba prehliadač, tak isto ako Amazon je iba e-shop. Presne toto je niečo, čo zjavne Google nejakým spôsobom znepokojuje. Ako sa vlastne Amazon opovažuje dominovať v niečom, čo by Google rád vlastnil a vykonával sám?

Potrebujete niečo z „obchodu“?

Toto je nová kampaň, ktorá sa pokúša pozmeniť váš názor ohľadom nakupovania na Amazone a namiesto neho používali Google Express. Táto služba sa preukazuje rôznymi známymi a kvalitnými značkami, a neobsahuje žiadne prémiové členstvá za 99$. Avšak na to, aby ste dostali poštovné zadarmo, budete musieť spĺňať minimálne limity predajcov.

Reklama robí veľa..

Reklama sa snaží byť ľudská a nežná – nie vždy aspekt spojený s Amazonom. Tu ľudia žiadajú druhých ľudí, aby im objednali nejaké veci, pretože sú príliš zamestnaní inými vecami.

Presne toto sa deje asi minútu predtým, než zaznie veta „Potrebujete niečo z obchodu?“ A hneď za tým: „Všetky vaše obchody na jednom mieste.“

Toto môže v ľuďoch vyvolávať otázku: „Počkať, nie je toto presne to, čo Amazon?“ S Amazonom si môžete zabaliť všetko do jedného veľkého balíku, ktorý vám donesú až na prah vašeho domu. 

Čo bude ďalej?

Amazon sa k celej tejto veci zatiaľ nevyjadril. Je však fascinujúce, ako sa Google snaží dosiahnuť niečo, v čom je Amazon ďaleko popredu. Google dnes pravdepodobne vydá svoje nové inteligentné reproduktory, vyzývajúc pokus Amazonu dočiahnuť tak ďaleko do vášho domu, že budú počuť vždy, keď spláchnete na toalete.

TIP REDAKCIE
Výrobcovia zlyhávajú v doručovaní bezpečnostných aktualizácií. Ako je na tom váš smartfón?

Amazon ešte neovládol príliš veľký počet domácností, ale snaží sa toho docieliť ako len môže.. dokiaľ môže. Problém, čo sám Google vie, je, že keď raz ľudia uveria že vaša značka je najlepšia možnosť, je veľmi náročné to zmeniť.