Astronauti z ISS ukázali, ako sa točí fidget spinnerom v nulovej gravitácii

Astronauti na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice natočili naozaj šikovné video! Predvádzajú v ňom triky s fidget spinnerom v – ako inak – veľmi originálnom prostredí, a to v nulovej gravitácii.

Astronauti na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice natočili naozaj šikovné video. Predvádzajú v ňom triky s fidget spinnerom v – ako inak – veľmi originálnom prostredí, a to v nulovej gravitácii.

Vo videu sa však netočí len táto veľmi známa hračka, ale aj samotní astronauti, medzi ktorými môžeme vidieť Marka T. Vande Heia, Josepha Acabu, Randyho Bresnika a Paola Nespoliho. Od astronautov a toho, čo na videu predvádzajú, sa môžeme poučiť o mnohých veciach, pretože v podstate ukazujú základné veci z fyziky ako trenie alebo Newtonov zákon.

Nečudujeme sa, že fidget spinner si nakoniec našiel cestu aj na vesmírnu stanicu. Astronauti si musia predsa niečím zdvihnúť náladu, keď sú neustále na jej palube. Video s fidget spinnerom istotne nie je to posledné, ktoré uzrie naše oko. A taktiež nie je ani prvé. Už neraz na lodi plávajúcej vesmírom kamaráti astronauti niečo vyviedli.

Páni … !

Scott Kelly sa na internete pochválil videom, na ktorom naháňa svojich kolegov v kostýme gorily (áno čítate správne) po vesmírnom laboratórium len pár mesiacov po tom, čo na Halloween zdieľal video s maskou Mikea Myersa.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!

https://www.facebook.com/StationCDRKelly/videos/585409658282626/

Vo vesmíre sa teda dá zaručene zasmiať, a nie len to. Uvidíme, s čím astronauti prídu nabudúce. A čo vy? Chceli by ste uháňať v nulovej gravitácii s King Kongom v pätách?

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať