Alexa má veľa schopností, no podľa Amazonu má stále málo schopností, čo sa týka rodiny a detí. Práve preto v stredu spustila vývojársku výzvu, v ktorej môžete niečo také navrhnúť za poriadnu odmenu.

Táto schopnosť musí byť zameraná na deti, ktoré sú mladšie ako 13 rokov. Vyššie zmienenou „poriadnou odmenou“ je až 250 tisíc amerických dolárov, z čoho 25 000 dolárov ide úplnemu víťazovi. Podané návrhy musia byť v angličtine a podané do US Alexa Skills Store.

Schopnosti, ktoré Alexa ovláda, sú aktivované hlasom, a preto Amazon hľadá schopnosť, ktorá dokáže niečo nové naučiť, pobaviť a primäť deti k nejakej užitočnej aktivite.

Pozrite si informácie o súťaži od Amazonu na tomto odkaze.

Čo so zvyšnými peniazmi z odmeny?

Okrem hlavnej ceny sa bude udelovať finančná odmena aj ostatným 19-tim finalistom, z ktorých každý dostane 5 tisíc dolárov. Odmeny sa budú taktiež udelovať aj podľa kategórií, ako napr. „odmena za najlepšiu vzdelávaciu schopnosť“.

Ak vás táto ponuka od Amazonu zaujala, máte čas do 10. januára. Na vyhlásenie finalistov si počkáte presne 20 dní a na vyhlásanie hlavného víťaza do 28. februára.