Prvé plne elektrické Porsche je navrhnuté a naplánované. Predávať sa začne už koncom 2019 o čom počas frankfurtského autosalónu informoval samotný výrobca. Cena? Podobná ako model Panamera čo v praxi znamená, že do 100 000 €.

Mission E – tak Porsche nazýva svoj elektromobil – bol predstavený ešte v roku 2015, teraz však vstupuje do finálnej fázy príprav a vývoja. Mission E poháňa výlučne elektromotor a cenovo sa má zaradiť medzi Porsche Panamera a Porsche 911. Ide pritom o štvordverový športiak, ktorý už čoskoro započne prvé testy už čoskoro.

Presná špecifikácia elektromobilu zatiaľ známa nie je, no vieme, že pôvodný koncept počítal so 600-koňovým motorom čo by naznačovalo, že Porsche pôjde do priamej bitky s Teslou a ich Model S. Samozrejme nechýba pohon všetkých štyroch kolies a zrýchlenie z 0 na 60 míľ za hodinu (96,6 km/h) za 3,5 sekundy. Maximálna rýchlosť by mala byť elektronicky limitovaná na 155 míľ za hodinu (249,4 km/h).

Čo sa dojazdu týka, hovorí sa o 300 míľach, teda 482,8 kilometroch. Podobne ako elektromobily Tesla, aj elektromobil od Porsche ponúka rýchle nabíjanie (350 kW).

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

3pripomienky

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Teslu nerobi vynimocnou len to, co dokaze… Je tam kopa iných veci, ktore Porsche zatial nema.

2
Michal Rybo Rybák

práve sa mi zdá že tesla musí prejsť reformou inak nebude výnimočná ničim. Nejde len o Porsche, ale aj Poondiaty Hyundai má čisté eletro za povedzme 25K. Toyota má hybridy ako sviňa, všetko dostupné. Luxusné značky tiež predstavujú elektromobily všade. Každý rad bude mať eletro verziu, ako chce tesla na trhu vydržať zo 4 modelmi?

3

OTA aktualizacie, siet nabijacuch stanic, pokrocile autonomne funkcie, recyklacia baterii, bezpecnost, zakaznicky servis a taketo veci myslim… Su to jednoduche veci ale aj ked ich netreba vymyslat treba ich postavit a implementovat. Postavit auto nie je vsetko.