Cena iPhone 8 bude šialená: TOP verzia sa má predávať za cenu, aká tu ešte nebola!

iPhone 8 má byť drahý aj na pomery Apple.

2
Foto © macrumors.com

Ďalší deň, ďalšia informácia o chystanom iPhone 8/X/Edition, ktorý bude predstavený už 12. septembra. Už dávnejšie jeden z najviac rešpektovaných analytikov na trhu, Ming-Chi Kuo, predpovedal, že cena novinky bude rekordne vysoká.

Bol to on, kto povedal, že sa máme pripraviť na štvorciferné čísla čo neskôr podporili aj nezávislé zistenia The New York Times.

Nový zdroj tvrdí, že základná verzia iPhone 8 (64 GB) sa bude predávať za 999 dolárov. Ak však chcete viac úložiska, budete si musieť priplatiť. Apple totiž chystá verzie s 256 GB (1 099 dolárov) a 512 GB úložiskom (1 199 dolárov). V Európe môže byť kvôli daniam ešte o niečo drahší. Cena top verzie môže vystúpiť aj nad 1 200 eur.

Pri Apple to dáva zmysel. Samotné výrobné náklady na iPhone 8 majú byť o 50 % až 60 % vyššie než pri predchádzajúcich verziách. Sčasti za to môže drahší OLED displej od Samsungu, ktorého cena sa mala vyšplhať až na 70 dolárov za kus. V porovnaní s doterajšími displejmi, ktoré stáli 40 dolárov je to poriadny skok. Podobný cenový nárast sa tento rok netýka len nového iPhonu, ale aj zariadení ako Galaxy S8, LG G6 a teraz aj Note 8. Vyzerá to tak, že bezrámikové displeje sú drahšie, než sa čakalo.