Nová upútavka na Galaxy Note8 si uťahuje z Apple, Samsung sľubuje veľké veci

Predstavenie netrpezlivo očakávaného phabletu s operačným systémom Android sa už nezadržateľne blíži.

Predstavenie netrpezlivo očakávaného phabletu s operačným systémom Android sa už nezadržateľne blíži. Gigant preto prináša čerstvé video, kde nepriamo naznačuje, že to bude epické.

Niečo cez pol minúty dlhá upútavka ale nie je iba o nástupcovi za minuloročnú generáciu Galaxy Note7, ktorá vybuchovala a horela. Samsung ju nepriamo zameral aj na svojho konkurenta zo Spojených štátov amerických, spoločnosť Apple a jej súčasnú stratégiu, pretože miesto poriadnych inovácií vraj prináša iba malé vylepšenia a miesto toho, aby viedla trh, ho iba slepo nasleduje.

Juhokórejský výrobca tak chcel dať zároveň najavo, že Galaxy Note8 vybaví takým hardvérom, aký zatiaľ nemá obdoby. Slová ako “Do bigger things” môžu zase súvisieť s ozrutnou uhlopriečkou AMOLED displeja, pričom tá by mala tentokrát dosahovať až 6,3 palca, informuje web BGR. Rozmery konštrukcie však príliš neporastú, Samsung totiž získa priestor vďaka tenším rámikom a odstráneniu hardvérového Home tlačidla.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím

Viac detailov nájdeš na krátkom videu vyššie.

Uvidíme ho už čoskoro

Oficiálne predstavenie Galaxy Note8 s inteligentným perom S Pen a dizajnom v štýle Galaxy S8 prebehne už onedlho, konkrétne 23. augusta, a to počas tradičného podujatia Unpacked. Celú šou si budeme môcť, samozrejme, pozrieť prostredníctvom živého prenosu, ktorý sprístupnia priamo na webe spoločnosti.