Skúšobná verzia aktualizácie WhatsApp ukázala, že čoskoro by táto aplikácia mohla podporovať platby. Tieto novinky prichádzajú mesiac po tom, čo WhatsApp oznámil, že ich aplikáciu používa 1 miliarda ľudí z celého sveta každý deň.

Je zameraná na posielanie správ, fotiek a videí ale taktiež na obyčajné hovory alebo videohovory. Stala sa populárna hlavne ako alternatíva pre posielanie správ zdarma, ak máme pripojenie na internet. Čoskoro budeme môcť vďaka nej aj platiť. Ako?

Firma testuje systém bankových prevodov v beta verzii. Hovorí sa, že tieto služby budú najskôr dostupné pre používateľov v Indii, no nie je známe kedy sa táto aktualizácia dostane ďalej do sveta, a teda aj k nám.

Tá bola spozorovaná blogom WABetaInfo, ktorý pravidelne zdieľa funkcie, ktoré sa testujú v beta verziách. Na ich webe napísali, že WhatsApp platby budú využívať „okamžitý prevod z banky do banky za pomoci UPI“. UPI je platobný systém vedený centrálnou bankou Indie, Reserve Bank. Preto sa šíri, že práve v Indii bude táto aktualizácia dostupná ešte pred tým než kdekoľvek inde.

WABetaInfo taktiež zverejnili screenshot, ktorý ukazuje ako bude tento platobný systém vyzerať. Na to aby sme mohli teda používať WhatsApp platby, budeme musieť prijať bankové podmienky a pravidlá ochrany osobných údajov.