Mladý fanúšik hry World of Warcraft z Čiech spravil VIDEO, ktoré ti vyrazí dych

Trošku nostalgie.

0

Na webe YouTube pred pár dňami pribudlo čerstvé video od 24-ročného Čecha, kde vráti každého, kto si ho pustí, späť v čase. Špičkovo spracovaný trailer obsahuje zábery zo začiatkov jednej z najzaujímavejších častí úplne prvej verzie ikonického MMORPG titulu.

Všetko sa v ňom totiž točí okolo príchodu vznášajúceho sa dungeonu s názvom Naxxramas, v ktorom hráči takzvaného „vanilla“ World of Warcraft strávili dlhé mesiace, aby ho nakoniec celý pokorili a získali tie najlepšie veci, aké v tej dobe boli k dispozícii.

Dielo mladého Čecha len po pár dňoch od zverejnenia získalo vďaka svojim nevyvrátiteľným kvalitám obrovskú pozornosť, a to vrátane nemalej pozornosti médií, čo je vidieť i na neustále rastúcich YouTube číslach. Nový trailer na starý Naxxramas má momentálne až cez 600 000 pozretí, viac ako 24 000 lajkov a približne tých 2 100 kometárov.

Ako píše web CzechCrunch, Radim Zeifart strávil pri tvorbe pol roka, pričom využíval populárny softvér ako Sony Vegas či Adobe After Effects. V oblasti teda nie je žiadnym nováčikom, čo dokazuje ako jeho zamestnanie, v ktorom sa živí vytváraním reklamných videí pre rôzne potraviny, tak aj samotný úspech traileru.

Zeifart je už dlhšie v kontakte so zástupcami amerického vývojárskeho štúdia Blizzard, ktoré za hrou World of Warcraft stojí, no o detailoch bližšej spolupráce zatiaľ nič nevieme, pretože sa vraj k ešte ničomu ani neschyľuje. Uvidíme teda, čo prinesie blízka budúcnosť, ale taký talent, aký Radim má, len tak hocikde určite nenájdu.