Analytici: Všetci majú od iPhonu 8 obrovské očakávania, môžu však zostať sklamaní

Odborníci z Deutsche Bank predpokladajú, že ďalšia generácia populárneho iOS smartfónu nebude až taká prevratná, ako si mnohí z nás možno myslia.

Odborníci z Deutsche Bank predpokladajú, že ďalšia generácia populárneho iOS smartfónu nebude až taká prevratná, ako si mnohí z nás možno myslia. Zabudnúť vraj môžeme aj na rekordné predaje.

Všetko vyplýva z ešte čerstvého prieskumu, kde vyjadrili obavy z neďalekej budúcnosti.

Očakávania od iPhonu 8 sú totiž podľa nich až príliš prehnané, čo tesne po oficiálnom predstavení novinky môže spôsobiť obrovské sklamanie. Počet predaných kusov by sa preto mal pohybovať pod počtom predaných kúskov iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus, po ktorých ľudia doslova šaleli.

V obrovských očakávaniach má prsty obrovský hype, ktorý kŕmi snáď každý jeden veľký technologický, ale i netechnologický web na internete, a to vrátane frustrovaných fanúšikov nahryznutého jabĺčka, ktorí túžia po poriadnej nielen vizuálnej či konštrukčnej zmene. Posledné tri generácie totiž niesli takmer identický kabát a tá posledná dokonca nemala ani žiadne prelomové technológie, na aké by mohli byť hrdí.

TIP REDAKCIE
Chcel vymeniť 31 gramovú batériu v iPhone 13 Mini. Apple mu poslal 36 kg náradia

Pokiaľ by teda nový iPhone 8 nebol dostatočne inovatívny, Apple sa tak môže veľmi rýchlo dostať do poriadnych problémov. Čoraz viac lojálnych zákazníkov potom začne prebiehať na druhú stranu rieky, kde majú na výber zo slušného množstva technologicky pokročilých, ale aj vizuálne atraktívnych smartfónov s operačným systémom Android.