Windows bude chrániť umelá inteligencia. Microsoft ju použije na boj s vírusmi

0

Softvérový gigant plánuje obohatiť bezpečnostnú vrstvu rozšíreného operačného systému Windows 10 o kapacity umelej inteligencie. Pokročilá technológia s neurónovou sieťou dostane za úlohu chrániť jeho používateľov pred kybernetickou hrozbou, akou bol nedávno aj WannaCry či v týchto dňoch vyčíňajúci ransomvér.

Spoločnosť chce využitím bohatého množstva dát z jej cloud služieb vytvoriť inteligentnú anti-vírusovú funkcionalitu, ktorá spraví z Windows Defender Advanced Threat Detection ešte lepší prostriedok na prevenciu pred nebezpečnými útokmi,píše web TechnoBuffalo.

Dôležitého softvérového vylepšenia sa najskôr dočkajú biznis zákazníci giganta, čiže iné spoločnosti, a to v nadchádzajúcom aktualizačnom balíčku väčších rozmerov (Fall Creator Update). Vďaka informáciám z webu CNET ale vieme, že nehodlajú zabudnúť ani na širokú verejnosť. Tá príde na rad ale až trošku neskôr, pričom konkrétnejšie detaily momentálne nepoznáme.

Vylepšená ochrana Windowsu tak po novom dokáže okamžite identifikovať a tiež uzavrieť do bezpečnej karantény neznáme typy malvéru, ktoré sa nachádzajú v počítači. Umelá inteligencia tým zároveň preventívne ochráni iných používateľov operačného systému od Microsoftu, nielen toho, komu patrí nakazený počítač.