Windows bude chrániť umelá inteligencia. Microsoft ju použije na boj s vírusmi

Softvérový gigant plánuje obohatiť bezpečnosť systému Windows 10 o kapacity umelej inteligencie. Pokročilá technológia s neurónovou sieťou dostane za úlohu chrániť jeho používateľov pred kybernetickou hrozbou

Softvérový gigant plánuje obohatiť bezpečnostnú vrstvu rozšíreného operačného systému Windows 10 o kapacity umelej inteligencie. Pokročilá technológia s neurónovou sieťou dostane za úlohu chrániť jeho používateľov pred kybernetickou hrozbou, akou bol nedávno aj WannaCry či v týchto dňoch vyčíňajúci ransomvér.

Spoločnosť chce využitím bohatého množstva dát z jej cloud služieb vytvoriť inteligentnú anti-vírusovú funkcionalitu, ktorá spraví z Windows Defender Advanced Threat Detection ešte lepší prostriedok na prevenciu pred nebezpečnými útokmi,píše web TechnoBuffalo.

Dôležitého softvérového vylepšenia sa najskôr dočkajú biznis zákazníci giganta, čiže iné spoločnosti, a to v nadchádzajúcom aktualizačnom balíčku väčších rozmerov (Fall Creator Update). Vďaka informáciám z webu CNET ale vieme, že nehodlajú zabudnúť ani na širokú verejnosť. Tá príde na rad ale až trošku neskôr, pričom konkrétnejšie detaily momentálne nepoznáme.

TIP REDAKCIE
POTVRDENÉ: Samsung vo februári spojí Galaxy Note a Galaxy S do jedného prémiového zariadenia!

Vylepšená ochrana Windowsu tak po novom dokáže okamžite identifikovať a tiež uzavrieť do bezpečnej karantény neznáme typy malvéru, ktoré sa nachádzajú v počítači. Umelá inteligencia tým zároveň preventívne ochráni iných používateľov operačného systému od Microsoftu, nielen toho, komu patrí nakazený počítač.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať