Tomahawk pôjde do výroby už budúci rok. Elektromobil dá stovku za dve sekundy

Súčasnú ponuku elektromobilov onedlho rozšíri ďalší zaujímavý kúsok zo Severnej Ameriky. Za nebezpečne vyzerajúcim Tomahawkom stojí kanadský start-up.

Súčasnú ponuku elektromobilov onedlho rozšíri ďalší zaujímavý kúsok zo Severnej Ameriky. Za nebezpečne vyzerajúcim Tomahawkom stojí kanadský start-up a ako len nedávno prezradili, s výrobou plánujú začať už o pár mesiacov. Na čo sa teda môžeme tešiť?

Elektrické superauto, ktoré získalo obrovskú pozornosť najmä vďaka minuloročnej crowdfunding kampani, ponúkne aj celkom zaujímavé technické špecifikácie, medzi ktorými figuruje doslova dychberúca akcelerácia.

Zrýchlenie z nuly na sto kilometrov za hodinu Tomahawku trvá len dve smiešne sekundy a plne nabitý (100 kWh) akumulátor ponúka dojazd necelých 600 kilometrov, čo je v porovnaní so súčasnou konkurenciou celkom slušné číslo. Takzvaný “street” režim dá stovku za rovné štyri sekundy.

Konštrukcia elektromobilu od spoločnosti Dubuc Motors pozostáva z ľahkých a pevných uhlíkových vlákien, a to vrátane podvozku či takého interiéru, ktorý tvorí presne ten istý typ materiálu, a to vrátane kože, píše web Electrek. Pohon bude na všetkých štyroch kolesách, ktorý zabezpečia nie dva, ale rovno štyri elektromotory. Technologická výbava zahŕňa aj 360-stupňovú kameru a nechýbajú ani rôzne bezpečnostné funkcionality vrátane automatického brzdenia.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta, Aliexpress a Wish podpísali zmluvu. Koniec doplácania DPH a cla!

Výroba Tomahawku začne v priebehu roka 2018.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať