Tesla je štvrtou najhodnotnejšou automobilkou na svete. Predbehla aj BMW

Blížiaci sa termín spustenia sériovej výroby ľudového elektromobilu sa znovu podpísal na náraste trhovej hodnoty spoločnosti Tesla, s ktorou prekonala konkurenčnú automobilku BMW.

Blížiaci sa termín spustenia sériovej výroby ľudového elektromobilu sa znovu podpísal na náraste trhovej hodnoty spoločnosti Tesla, s ktorou podľa informácií z webu Electrek prekonala konkurenčnú automobilku BMW. Investori vkladajú do Modelu 3 obrovské nádeje, pretože má nemalé ambície spraviť z elektrického pohonu súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu.

Americká Tesla sa tak so súčasnou trhovou hodnotou vo výške až 61,6 miliardy dolárov (aktuálna hodnota BMW je 61,2 miliardy dolárov) prebojovala na štvrtú priečku v rebríčku najhodnotnejších spoločností z automobilového priemyslu. Prvé, druhé a tretie miesto patrí ostrieľaným gigantom, ako je japonská Toyota, nemecký Daimler či Volkswagen. Ak však pôjde všetko podľa plánov, Elon Musk môže z trónu jedného dňa zosadiť aj tých.

Rast hodnoty mladej spoločnosti by teda mal pokračovať aj naďalej, no najviac to bude vidieť po príchode prvých kusov cenovo dostupného Modelu 3 do rúk zákazníkov. Všetko teraz záleží už iba od toho, ako sa Tesle podarí dodržať termíny sľúbených dodávok.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22: Predstavenie má prebehnúť už 8. februára
Tesla Model 3
Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať