SpaceX na Medzinárodnú vesmírnu stanicu zajtra skoro ráno vyšle nový náklad

SpaceX má na dnes naplánovanú dodávku čerstvého nákladu skladajúceho sa z jedla, zásob a rôznych vedeckých experimentov pre Medzinárodnú vesmírnu stanicu.

SpaceX má na dnes naplánovanú dodávku čerstvého nákladu skladajúceho sa z jedla, zásob a rôznych vedeckých experimentov pre Medzinárodnú vesmírnu stanicu.

Štart rakety Falcon 9 od SpaceX je už 11. komerčný let. Raketa vyštartuje dnes, 2. júna o 01.55 ráno. Ak ťa to zaujíma, štart rakety môžeš sledovať naživo na webe NASA.

Ak všetko prebehne podľa plánu, raketa Falcon 9 vynesie nákladnú loď Dragon na nízku obežnú dráhu Zeme, kde sa spojí s ISS (International Space Station). Tá Zem obieha vo výške približne 400 kilometrov. Náklad by mal astronautom doraziť približne o 14.30, teda po viac ako dvanástich hodinách.

Na palube sa nachádza 2 700 kilogramov rôznych pomôcok pre výskumy, prežitie a iného potrebného vybavenia. Okrem iného raketa od SpaceX do vesmíru vynesie aj živé myši, ktoré budú použité na sledovanie efektov osteoporózy a octové mušky, ktoré zas využijú pre študovanie toho, ako mikrogravitácia vplýva na srdce.

TIP REDAKCIE
Zlé správy z Izraelu: Ľudia sa dokážu nakaziť Omikronom aj po absolvovaní štvrtej vakcíny

Medzi všetkým vybavením by si našiel aj solárne panely a ďalšie vybavenie pre študovanie neutrónových hviezd.

Aktuálne to vyzerá tak, že s NASA bude držať aj počasie. Vedci predpovedajú 70 % šancu na úspešný štart. Štart rakety bude celkom 100. v poradí z ikonickej štartovacej podložky 39A. Je to rovnaké miesto, odkiaľ v 60-tych a 70-tych rokov štartovali misie Apollo.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať