Samsung má nový ultraširoký monitor so 49″ uhlopriečkou a pomerom strán 32:9

Odkedy som si kúpil ultraširoký monitor s pomerom strán 21:9, si neviem predstaviť, že by som sa vrátil k bežnému monitoru.

Odkedy som si kúpil ultraširoký monitor s pomerom strán 21:9, si neviem predstaviť, že by som sa vrátil k bežnému monitoru. Ultraširoké monitory sú tak populárne hlavne vďaka svojej praktickosti v možnosti ich využitia.

Nie len, že si na nich môžete zobraziť dve plnohodnotne veľké aplikácie vedľa seba, ale aj zobraziť dlhú časovú os, napríklad pri práci s videom čo v rýchlosti práci neuveriteľne pomáha.

Samsung si je tohto trendu veľmi dobre vedomý a tak v piatok predstavil monštrum zvané CHG90, prvý monitor v kategórii „super ultrawide“.

Model CHG90 ponúka absolútne šialený a neštandardný pomer strán 32:9. Bežný ultrawide monitor má pomer strán 21:9 a tradičný monitor, ktorý nie je ultrawide pomer strán 16:9. Jeho 49 ” panel pritom ponúka rozlíšenie 3 440 x 1 080 pixelov.

Zaujímavé je, že CHG90 je súčasťou radu herných monitorov, a tak v sebe nesie niekoľko zaujímavých funkcionalít, z ktorých budú mať najväčšiu radosť hlavne hráči. Spomeniem napríklad FreeSync 2 od AMD a rýchlu, 144 Hz, obnovovaciu frekvenciu. Monitor sa začína predávať koncom mesiaca za 1 500 dolárov. Dostupnosť ani cena na Slovensku stanovené neboli.

TIP REDAKCIE
Garmin Epix 2 môžu stáť 1000 eur, Fenix ​​7 ponúknu ešte dlhšiu výdrž

Nižšie si už môžete pozrieť, ako toto monštrum vyzerá v reálnom svete. Ja osobne nemám slov.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať