Honda začne venovať viac pozornosti elektromobilom a autopilotom. Počas jesene ukáže novinku

Japonská Honda oznámila svoju víziu pre blízku budúcnosť, v rámci ktorej chce začať venovať viac pozornosti vývoju elektromobilov.

Ak by tradiční výrobcovia z automobilového priemyslu nedržali krok s dobou a nevenovali dostatočne veľké úsilie vývoju elektrického pohonu, mohli by jedného dňa celkom reálne dopadnúť ako Nokia či BlackBerry z toho mobilného. Japonská ťažká váha Honda preto v týchto dňoch oznámila svoju víziu pre blízku budúcnosť, v rámci ktorej chce začať venovať viac pozornosti vývoju elektromobilov.

Posilníme vývoj áut na palivové články a aj tie na batérie. Okrem toho, že počas roka 2018 chystáme spustiť predaj exkluzívnych modelov pre Čínu, nezabudli sme ani na vývoj elektromobilu, ktorý bude určený pre ostatné regióny. Tento model predstavíme na autosalóne už túto jeseň,” uviedol na margo odhalenia vízie šéf japonskej automobilky, Hachigo-san.

Web Electrek píše, že ide o úplne novú stratégiu na boj s čoraz ostrejšou konkurenciou. Vision 2030 zahŕňa okrem iného aj autonómne riadenie, ktoré je dnes predmetom záujmu asi všetkých väčších výrobcov. A keďže ho Honda považuje za neoddeliteľnú súčasť moderných elektromobilov, viac pozornosti začne venovať i jemu.

TIP REDAKCIE
Akvizícia Activision Blizzard sa nezaobišla bez vtipov: Hráči tvoria memes ako na bežiacom páse

Okolo roku 2020 by tak chceli mať vo svojich automobiloch autonómne riadenie na úrovni 3, a do roku 2025 výrazne pokročilejšiu úroveň 4. Viac detailov nájdeš vo videu nižšie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať