Chystá sa niečo veľké? Apple kupuje výrobcu technológie na sledovanie očí

Jabĺčko by malo už čoskoro získať pod svoje krídla významného hráča na poli vývoja a výroby technológie umožňujúcej sledovanie pohybu očí toho, kto ju momentálne používa.

Americký výrobca spotrebnej elektroniky to s rozšírenou realitou myslí smrteľne vážne. Presvedčila nás o tom aj čerstvá informácia, podľa ktorej by mal už čoskoro získať pod svoje krídla významného hráča na poli vývoja a výroby technológie umožňujúcej sledovanie pohybu očí toho, kto ju momentálne používa.

Ostrieľaný web Apple Insider dokonca tvrdí, že prebiehajúcu akvizíciu oficiálne potvrdil i kalifornský gigant, avšak nepriamo a navyše vetou, akú sme už pár krát počuli. “Apple z času na čas kúpi menšie technologické spoločnosti, pričom naše zámery alebo plány s nikým nediskutujeme.

Nemecká spoločnosť SensoMotoric Instruments zameriava pozornosť na úzko špecializovaný hardvér a softvér so schopnosťou sledovať v reálnom čase (120 fps) aktuálne smerovanie nášho pohľadu. Inžinieri z Apple by niečo také vedeli využiť, napríklad, na zhotovenie vlastného, technologicky pokročilého headsetu s rozšírenou realitou a s doslova bleskovými reakciami. Do úvahy však pripadajú aj inteligentné okuliare, o ktorých sa v kuloároch hovorí už pomerne dlho.

TIP REDAKCIE
Zlé správy z Izraelu: Ľudia sa dokážu nakaziť Omikronom aj po absolvovaní štvrtej vakcíny
Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať