Elektrický pickup Bison od kanadského start-upu má interiér ako Tesly

0
Bison

Elektrikou poháňaný pickup neprinesie iba Tesla. V značnom predstihu ju totiž predbehol záhadný start-up z Kanady, ktorý práve predstavil svoju horúcu novinku s názvom Bison. S čím teda máme tú česť?

Ako píše web Electrek, elektromobil od začínajúcej spoločnosti Havelaar Canada disponuje pohonom na všetkých štyroch kolesách, čo sa však dalo s prihliadnutím na jeho mohutnú karosériu aj očakávať. Ide o vozidlo do nekompromisného terénu, takže Bisona museli prispôsobiť nadštandardne tvrdým podmienkam. Preto je súčasťou výbavy i niečo, čo sa nazýva „pokročilý elektronický manažment dynamiky vozidla„.

Prednosťou Bisona je pokročilý duálny motor, plne-elektrický pohon na štyroch. Náš koncept E-Pickupu využíva pokročilú telemetriu a inovatívne telo. Bison je sofistikovaný #nextgen pickup s neustálou konektiviou, dotykovým displejom a s technologickou asistenciou pre vodiča, ktorá umožňuje spĺňať denno-denné pracovné požiadavky a potreby aktívneho životného štýlu dobrodruhov.

A čo dojazd na jedno nabitie batérie? Spoločnosť tvrdí, že ich novinka prejde okolo 300 kilometrov. Jej futuristicky ladený interiér vám však bude pripomínať elektromobily so značkou Tesla. Tým ale nie je myslený iba veľký dotykový panel, ale aj viaceré vizuálne črty, ktoré zrejme vznikli vďaka menšej inšpirácii od konkurencie.

Výroba pickupu bude prebiehať priamo v kanadskej provincii Ontário. Bližšie informácie súvisiace so začatím alebo cenovkou zatiaľ nepoznáme.

Stále totiž hovoríme iba o nedokončenom koncepte podliehajúcom ďalšiemu náročnému vývoju. Avšak, keď zoberieme do úvahy odhalené plány Elona Muska, ktoré počítajú s predstavením vlastného pickupu v rozpätí od tých 18 do 24 mesiacov, dá sa očakávať, že im to príliš dlho nepotrvá.