bluboo s1

Najlacnejší smartfón bez rámikov. BLUBOO S1 podlieza už aj tak nízku latku

Počas víkendu sme vám priniesli správu o smartfóne Doogee MIX, ktorý sa pýši displejom bez rámikov a poriadne nízkou cenou. BLUBOO S1 je jeho priama a lacnejšia konkurencia.

Počas víkendu sme vám priniesli správu o smartfóne Doogee MIX, ktorý sa pýši displejom bez rámikov a poriadne nízkou cenou. BLUBOO S1 je jeho priama a lacnejšia konkurencia.

Pri smartfóne Doogee MIX sa skloňuje cena 200 dolárov. BLUBOO S1 túto hranicu podlezie, a to výraznejšie. Výrobca informuje, že jeho bezrámikový model smartfónu bude stáť len 150 dolárov.

Pojem „bezrámikový“ sa týka troch strán displeja. V spodnej časti zariadenia zostal rámik spojený s konvenčným zaužívaným rozmerom.

Bezrámikové konštrukcie budú bezpochyby trendom roku 2017 v segmente smartfónov. Je zaujímavé vidieť, ako rýchlo naň dokážu čínski producenti smartfónov reagovať a hlavne s akou cenou.

Priekopníkom bol v roku 2016 Xiaomi Mi Mix, ktorý však príliš lacný nebol. Pozreli sme sa naň vo video recenzii a jeden kus si odniesol šťastný výherca v rámci našej súťaže.

BLUBOO S1 vyzerá už na prvý pohľad veľmi dobre. Tlačidlá môžeme vidieť na obvyklých miestach a snímač odtlačkov prstov si našiel miesto presne pod displejom. Pri pohľade na zadnú stranu môžeme badať duálne prevedenie fotoaparátu.

bluboo s1 2

Známe parametre

Jeden snímač obdrží 16 Mpx rozlíšenie, zatiaľ čo jeho druhý súrodenec len 0,3 Mpx rozlíšenie. Môžeme predpokladať, že bude pomáhať s lepším vyhodnocovaním roviny ostrosti pri tzv. bokeh efekte.

Za 150 dolárov ešte dostaneme desaťjadrový procesor Helio P25, 4 GB/6 GB operačnú pamäť RAM a vzhľadom na cenu aj štedré 64 GB úložisko. Hádame, že výrobca siahne aj po novšej verzii OS Android Nougat alebo objemnejšej batérii. Viac informácií sme sa nedozvedeli, no s blížiacim sa trhovým uvedením sa určite objavia.

Aby sme nezabudli, BLUBOO S1 bude útočiť na peňaženky potencionálnych zákazníkov už v júni tohto roka. Jeho recenziu zatiaľ zaručiť nevieme, no ak sa nám podarí k smartfónu dostať, určite ju pripravíme.

Total
0
Zdieľaní