TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: POZOR: Máte doma TENTO výrobok? Hrozí požiar. Výrobca vám ho bezplatne vymení
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2024 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

POZOR: Máte doma TENTO výrobok? Hrozí požiar. Výrobca vám ho bezplatne vymení

Na slovenskom trhu sa objavili nebezpečné tyčové vysávače, ktoré môžu spôsobiť požiar. Okamžite ich prestaňte používať.

21. septembra 2025 9:23
Lucia Bihuncová
21. septembra 2025
Zdieľať
3 min
Zdieľať
V skratke
  • Tyčové vysávače majú chybný akumulátor, preto výrobca tento komponent bezplatne vymení
  • Výzva na vrátenie výrobku sa týka dvoch konkrétnych modelov, ostatné nie sú chybné
  • Chybné batérie boli vyrobené pred decembrom 2024, preto si skontrolujte identifikačný štítok

Na slovenskom trhu sa objavili tyčové vysávače, ktoré sú pre spotrebiteľov potenciálne nebezpečné. Preto na ne upozornila aj Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) a zverejnila oznam od spoločnosti Groupe SEB.

Táto spoločnosť so sídlom v Prahe pristúpila k dobrovoľnému stiahnutiu nevyhovujúceho výrobku z trhu. Zároveň spotrebiteľom bezplatne vymení akumulátor, ktorý sa nachádza v tyčových vysávačoch. Práve akumulátor je problémovým komponentom.

Chybné tyčové vysávače

Oznam spoločnosti Groupe SEB sa týka dvoch tyčových vysávačov, konkrétne modelov X-force FLEX 14.60 a X-force FLEX 15.60 typu RH99. Podľa výrobcu môže v zriedkavých prípadoch dôjsť počas používania výrobku k tepelnej udalosti, ktorá potenciálne spôsobí škody.

Ako spresnila spoločnosť, problémovým je akumulátor, avšak teplené udalosti sú obmedzené vďaka bezpečnostným systémom batérie. Napriek tomu sa spotrebitelia, ktorí vlastnia jeden z vyššie spomínaných tyčových vysávačov, môžu stretnúť s nepríjemnosťami. Výrobca spomína dym alebo dokonca plamene, čo môže viesť k nebezpečenstvu vzniku požiaru.

Požiar následne môže spôsobiť škody na samotnom výrobku, majetku spotrebiteľa, ale taktiež hrozí zranenie používateľa. Ak teda niektorý zo spomínaných tyčových vysávačov máte, mali by ste ho v záujme ochrany seba aj svojho majetku prestať používať.

chybné tyčové vysávače
Zdroj: SOI

Ktoré tyčové vysávače sťahuje výrobca z trhu

Ako uvádza Slovenská obchodná inšpekcia na svojom webe, stiahnutie z trhu sa týka akumulátorov vysávačov, ktoré boli vyrobené pred decembrom 2024. Tieto majú index 4Q1, 4Q2. Výzva sa týka aj akumulátorov, ktoré nemajú uvedený index a zahŕňa akumulátory príslušenstva s označením ZR009702 alebo SS-2230002589.

Aby ste mali istotu, aký vysávač vlastníte, respektíve aký akumulátor sa v ňom nachádza, je nutné vykonať kontrolu. Pre identifikáciu akumulátora sa pozrite na jeho identifikačný štítok, ktorý nájdete na hornej strane akumulátora.

Čo by mal urobiť majiteľ produktu

Spoločnosť Groupe SEB vyzvala zákazníkov, ktorí vlastnia niektorý z vyššie uvedených vysávačov, aby tento vysávač prestali okamžite používať. Ako sme podotkli vyššie v článku, týka sa to len vysávač vyrobených pred decembrom 2024.

Neprehliadnite

e-shop, podvod, online nakupovanie, podvodníci
POZOR: Slovenská inšpekcia varuje pred TÝMTO e-shopom: Mnohí Slováci už prišli o svoje peniaze
Pozor, Slovensko, nakupovanie, tovar, produkt, nebezpečné výrobky, toxické produkty, riziko, nebezpečné výrobky
MIMORIADNE: Toto IHNEĎ vráťte do obchodu. Výrobok obsahuje karcinogénne látky
Aktuálna správa
Záhadný požiar v maďarskej rafinérii: Orbán pripúšťa, že možno nešlo o obyčajnú nehodu

Ideálnym riešením je požiadať o výmenu akumulátora, ktorá je bezplatná a zabezpečí ju výrobca. Nový akumulátor následne zaistí bezpečnú prevádzku tyčového vysávača. Výrobca vysávačov zároveň dopĺňa, že zákazníci nájdu viac informácií na webovej stránke www.rowneta.sk. V prípade nejasností alebo akýchkoľvek otázok sa môžu obrátiť na firmu cez e-mailovú adresu product.support.czsk@groupeseb.com.

Chybné produkty sa, žiaľ, z času na čas na našom trhu objavia a výnimkou nie sú ani značkové tyčové vysávače. Nedávno sa na slovenskom trhu objavilo aj športové náčinie – jednoručná činka kettlebell – ktorá vyžaruje nadmerné množstvo ionizujúceho žiarenia. Tento chybný produkt predával lacný reťazec Action a viac sa o ňom dozviete v samostatnom článku na nasledujúcom odkaze.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Predchádzajúci článok Mimoriadne, Android, Gemini, AI, špionážne kampane POZOR: Urýchlene si skontrolujte smartfón. Ak v ňom nájdete toto, musíte okamžite konať (zoznam)
Ďalší článok WhatsApp Aktualizujte si WhatsApp. Práve získal funkciu, ktorú ocenia ÚPLNE všetci

Najčítanejšie

Auto, e-shop, kúpa, mimoriadne
EÚ dáva slovenským vodičom TVRDÚ ranu: Máte takéto auto? Máme VEĽMI zlé správy
5. novembra 2025
EÚ, zákaz vjazdu
EÚ schválila drastickú zmenu: Rozhodnutie, ktoré padlo, takmer nikto nečakal
5. novembra 2025
Mimoriadne, peniaze, štát, zákon, DPH, transakčná daň, pokuta
POZOR: Štát začne Slovákom posielať mimoriadne dôležité listy. Týka sa to úplne všetkých!
6. novembra 2025
Dodatková tabuľa
POZOR: Vodiči sú zmätení a čelia VEĽKEJ pokute. Netušia, čo znamená písmeno „M“
5. novembra 2025

Najnovšie články

  • Karta vodiča straší ľudí: Čo do nej policajti zapíšu a čo sa do nej nedostane?
  • Diaľničná známka v roku 2026: Na Slovákov čaká prekvapenie, aké nečakali
  • Dúfali, že sa to nestane: Čerpacie stanice na Slovensku museli okamžite konať
  • MIMORIADNE: Zdražuje základný poplatok. Priplatia si DESAŤTISÍCE Slovákov! (+ nové ceny)
  • POZOR: Na toto nezabudnite! Od 2026 vám na STK skontrolujú novú vec. Ak ju nemáte, prídete o auto

Bude sa vám páčiť

nákupy, rodina

Odborníci varujú: TOTO je pred sviatkami rizikové. Pred kúpou si výrobok poriadne preverte

28. októbra 2025
mimoriadne, útok, hacker, podvod, malvér, WinRAR

MIMORIADNE: Peňaženku vám vyprázdnia do niekoľkých sekúnd. Na TOTO si dajte pozor

22. októbra 2025
aktuálne

POZOR: Na Slovensku našli EXTRÉMNE nebezpečné výrobky. Hrozí zasiahnutie elektrickým prúdom

14. októbra 2025
POZOR, podvod, Slovensko, peniaze

POZOR: Mnohí Slováci prišli o tisícky eur kvôli TEJTO chybe. Neurobte rovnakú aj vy

6. októbra 2025

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Cookies
  • Podmienky používania

Spoj sa s nami

Viac z nášho portfólia

© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?