TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Známa slovenská firma je vo VEĽKÝCH problémoch a môže úplne SKONČIŤ. Jej produkty Slováci milujú
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2024 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Známa slovenská firma je vo VEĽKÝCH problémoch a môže úplne SKONČIŤ. Jej produkty Slováci milujú

Slovenská mliekareň Gemermilk pôsobí na trhu od roku 1953. Je dlhoročná história môže mať napokon trpký koniec.

18. júna 2025 22:13
Lucia Bihuncová
18. júna 2025
Zdieľať
3 min
Zdieľať
V skratke
  • Mliekareň Gemermilk mieri do konkurzu
  • Nie je to prvýkrát, čo sa ocitla v problémoch
  • Návrh na konkurz podala spoločnosť AGROHELP

Známu slovenskú firmu, ktorá na našom trhu pôsobí cez 70 rokov, čaká zrejme tvrdý pád. Firme hrozí konkurz, pričom problémy mala už v minulosti. Reč je gemerskej mliekarni Gemermilk, ktorá svoju históriu píše už od roku 1953.

Táto mliekareň denne spracuje 240-tisíc litrov mlieka a jej výrobky sa predávajú naprieč Slovenskom. Mnohí Slováci na ne nedajú dopustiť, pretože sa pýšia kvalitou.

Gemermilk ide do konkurzu

Ako píše portál tvnoviny.sk, gemerská mliekareň je v problémoch a do insolventného konania ju poslala firma AGROHELP, ktorá je producentom mlieka z obce Heľpa. Gemermilk má sídlo v Rimavskej Sobote a jej výrobky sú medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbené. Napriek tomu sa mliekareň nevyhla finančným ťažkostiam, ktoré má vyriešiť konkurz. S touto informáciou prišli Hospodárske noviny.

Gemermilk
Zdroj: Gemermilk

Mliekareň sa kríze v minulosti vyhla

Ako sme naznačili, nie je to prvýkrát, čo sa mliekareň Gemermilk dostala do problémov. Vlani podala návrh na konkurz iná mliekareň, konkrétne AT Dunaj z Rožňavy. Gemermilk sa napokon kríze úspešne vyhol, no ako sa zdá, nie na dlhé obdobie.

Firme v minulom roku hrozila dražba, za ktorou mal stáť bývalý majiteľ Ľubomír Užík. Ten tvrdil, že mu nový vlastník nezaplatil celú kúpnu sumu. Vtedy spoločnosť dražbu označila za podvod a tvrdila, že Užík spôsobil podniku aj zahraničnému investorovi finančnú škodu. Tá sa mala vyšplhať až na sumu dva milióny eur.

Gemermilk si finančne pohoršila

Teraz mieri firma do konkurzu aj kvôli zhoršeným finančným výsledkom. Podľa portálu FinStat sa zisky v poslednom období znižovali. Napríklad v roku 2023 sa mliekareň prepadla do straty necelých 852-tisíc eur. Tržby jej klesli o deväť percent na 8,6 milióna eur. Svoje záväzky si firma neplnila ani voči štátnym poisťovniam. Sociálnej poisťovni dlhovala viac ako 80-tisíc eur a Všeobecnej zdravotnej poisťovni takmer 19-tisíc eur.

Kto je AGROHELP?

Spoločnosť AGROHELP, ktorá podala návrh na konkurz, je hlavným veriteľom mliekarne Gemermilk. Vlani sa spoločnosti darilo a dosiahla zisk viac ako 61-tisíc eur, čo bol medziročný nárast o 16 percent. Ako dopĺňa portál tvnoviny.sk, výška dlhu Gemermilk voči tejto firme nie je v návrhu uvedená.

AGROHELP sa k celej situácii doposiaľ verejne nevyjadril a rokovania medzi oboma firmami naďalej pokračujú. Gemerská mliekareň sa v minulosti nechala počuť, že by vo výrobe chcela pokračovať. Jej aktuálne stanovisko ale nie je známe. Slovenskej firme s dlhoročnou tradíciou preto hrozí zánik.

Neprehliadnite

Slovensko, peniaze, ekonomika, poplatok, Slováci
Čo sa to deje? Vlna bankrotov na Slovensku pokračuje, štátu vznikla MASÍVNA škoda
Aktuálne, Slovensko, štát
AKTUÁLNE: Na Slovensku krachuje ďalšia firma. Ľudia sú bez výplat (čo sa deje)
Tankovanie, benzín, nafta, ceny benzínu
Obľúbená sieť čerpacích staníc po 55 rokoch SKONČILA. Zamestnanci zúria, nedostali výplaty (čo sa deje)
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Predchádzajúci článok Peniaze, ceny, štát, zdražovanie, príspevok, povinnosti, úspory, ušetriť, štipendium, inflácia, DPH Štát odklepol DÔLEŽITÉ zmeny: Slováci si prilepšia o DESIATKY eur každý mesiac (čo treba vedieť)
Ďalší článok Štát, peniaze, rozpočet NIKAM NEPÔJDETE: Slovákom chcú ZAMEDZIŤ odchod z krajiny (čo sa deje)

Najčítanejšie

Peniaze, štát, životné minimum
Slovensko sa mení na nepoznanie: Už je jasné, že TISÍCE ľudí dostanú výpovede, môže za to jediný argument
4. augusta 2025
Slovensko, peniaze, ekonomika, poplatok, Slováci
POZOR: Práve POTVRDILI vyššie ceny. Slováci začínajú viac platiť už ODDNES
5. augusta 2025
Slovensko, peniaze, ekonomika, poplatok, Slováci
NAJHORŠIE zo všetkých: Slovensko padá na totálne dno, Európe sme pomaly len na smiech (čo sa deje)
4. augusta 2025
euro, peniaze, bankovky, mince, daň, poplatok, štát, povinnosť, DPH, príspevok, ekonomika, štipendium, výdavky, štátna dotácia
Slováci majú smolu: Štát ZASTAVIL dôležitú dotáciu. Tisíce ľudí nedostanú peniaze
4. augusta 2025

Najnovšie články

  • Vodiči: Chcete za auto o niekoľko sto eur VIAC? Tieto triky rýchlo zvýšia jeho hodnotu
  • WhatsApp chystá GENIÁLNU novinku: Zmení spôsob, akým funguje, vyskúšajú si to aj Slováci (čo bude iné)
  • Čo sa to deje? Vlna bankrotov na Slovensku pokračuje, štátu vznikla MASÍVNA škoda
  • Dôchodky sa ZÁSADNE menia. Vek odchodu do penzie bude závisieť od TEJTO veci
  • Štát má čo vysvetľovať: Vyše 65 % Slovákov čelí finančnej pohrome

Bude sa vám páčiť

Slovensko, potraviny, nakupovanie, porovnávač cien, rast cien

Slováci, POZOR: Obľúbená a absolútne ZÁKLADNÁ potravina bude opäť drahšia (+ prognózy cien)

6. júna 2025
peniaze, euro, ekonomika, štát, aktuálne, transakčná daň, príspevok

Štát ponúka Slovákom štedrý PRÍSPEVOK až 4 300 €. Mnohí vôbec netušia, že existuje (ako ho získate)

19. mája 2025
Herný obchod PGS

Obľúbený obchod Slovákov nečakane zatvoril kamenné prevádzky po celom Slovensku (čo sa deje)

18. mája 2025
Potraviny, supermarket, ceny potravín, potravina

Zákazníci ušetria pri nákupe až POLOVICU. Tieto špecializované obchody sa stávajú trendom

14. mája 2025

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Cookies
  • Podmienky používania

Spoj sa s nami

© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?